منتظر پاسخ دادستانی به درخواست آزادی مشروط میرزایی حکمتی هستیم

وکیل مدافع امیر میرزایی حکمتی که به اتهام جاسوسی برای CIA به ۱۰ سال حبس محکوم شده، می‌گوید زندان پیشنهاد آزادی مشروط موکلش را به دادستانی داده اما با وجود گذشت حدود چهار ماه، هنوز دادستانی پاسخی نداده است.

سید محمود علیزاده‌طباطبایی درباره آخرین وضعیت درخواست موکلش مبنی بر آزادی مشروط به خبرنگار قضاییخبرگزاری تسنیم گفته است که با توجه به فتار مناسب موکلش، زندان پیرو درخواست ما، پیشنهاد آزادی مشروط داده و دادستانی باید به این درخواست پاسخ بدهد و با آزادی مشروط موافقت یا مخالفت کند اما هنوز پاسخی نداده‌اند.

وکیل مدافع میرزایی حکمتی با بیان اینکه موکلش طبق قانون، مشمول استفاده از آزادی مشروط می‌شود گفت: موکلم تا کنون افزون بر نصف مدت حبس خود را تحمل کرده و این در حالی است که با تحمل یک سوم مدت حبس نیز می‌توان از آزادی مشروط استفاده کرد. 

علیزاده طباطبایی در خصوص موضوع تبادل موکلش با تعدادی از ایرانیان محبوس در زندان‌های آمریکا نیز گفت: در ارتباط با موکلم بحث تبادل مطرح نیست زیرا میرزایی حکمتی از نظر قوانین جمهوری اسلامی ایران، ایرانی محسوب می‌شود و مانند جیسون رضائیان آمریکایی نیست که بتوان مبادله کرد. 

وکیل مدافع میرزایی حکمتی افزود: موکلم تابعیت ایرانی – آمریکایی دارد و قوانین ما تابعیت مضاعف را قبول ندارد .

امیر میرزایی حکمتی فرزند علی متولد ۱۹۸۳ اهل ایران و مقیم آمریکاست که ۱۶ آذر سال ۹۰ به‌اتهام همکاری با دولت‌های متخاصم و سرویس جاسوسی سیا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، دستگیر و بازداشت شد. وی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به‌ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شده بود که این حکم در دیوان‌عالی کشور به‌عنوان مرجع تجدیدنظر نقض شد و شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به‌عنوان شعبه هم‌عرض، میرزایی حکمتی را به ۱۰ سال حبس محکوم کرد که این رأی در شعبه تجدیدنظر استان تهران تأیید شد.

نهم دی ماه سال ۹۳ بود که علیزاده طباطبایی از درخواست آمریکا برای تبادل امیرمیرزایی حکمتی خبر داد و گفت: آمریکا از طریق دفتر حافظ منافع خود در ایران، درخواست مبادله وی را ارائه کرده است. این موضوع از سوی ماری هارف سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا و مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تکذیب شد.

حدود یک ماه بعد از این ماجرا، علیزاده‌طباطبایی از نامه موکلش به حسن روحانی رئیس جمهور خبر داد و گفت: این نامه صحبت‌هایی است که میرزایی حکمتی به‌صورت تلفنی با خانواده‌اش داشته و آنها صحبت‌های امیر را در قالب نامه و از طریق وزارت خارجه آمریکا به دفتر حافظ منافع در تهران فرستادند.

میرزایی حکمتی همچنین درخواست اعاده دادرسی کرده بود اما شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور درخواست وی را نپذیرفت.

انتهای پیام/

 

منابع آزمون قضاوت٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬وکالت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬ کانون٬ کانون مرکز٬کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬کلاسهای آمادگی وکالت٬آخرین اخبار حقوقی٬ مرجع حقوقی٬ وکالت٬ آزمون