اندر باب حکایت مکرر تعلیق و انتظار

نویسنده: سیاوش هوشیارحسینی

کارآموز وکالت کانون وکلای دادگستری مرکز

sh641357@yahoo.com

 

اندر باب حکایت مکرر تعلیق و انتظار

بلاتکلیفی و انتظار شاید برای ما تجربه ی تازه ای نباشد، از صف نانوایی تا رفت و آمد شهری و انجام کارهای معمولی اداری و … تقریبا به طور روزانه و معمول ما را در معرض تجربه های مشابهی قرار می دهد که شاید بخش عمده ای از آن هم طبیعی و کاملا عادی تلقی می شود و هیچ کس احساس نا مطلوبی نسبت به آن ها پیدا نمی کند.

شاید بشود گفت که شاطر یک نانوایی یا کارمند اتوبوسرانی یا کارمند یک اداره انگیزه یا تخصص یا دانش ارائه ی راه حل ها برای  ایجاد دسترسی سریع مخاطبانش به اطلاعات و خدمات مورد نیازشان را  ندارد،  این راه حل ها هرچند بعضی آنقدر ساده و پیش پا افتاده هستند که حتی چنین عذری در همین موارد تمثیلی هم پذیرفته نیست، ولی مشاهده ی چنین کاستی هایی در روند اموری که مخاطبان و متولیان آن فرهیختگان و متخصصان درجه اول هستند بسیار  بسیار تاسف آور تر می شود.

حکایت تکراری چندین و چند باره ی سردرگمی و انتظار کشنده ی داوطلبان برای اعلام نتایج که در سایه ی عدم اطلاع رسانی و پاسخگویی متولیان امر تبدیل به شکنجه ای جانکاه می شود.

آیا شایسته است یک دانشجو که باید همه ی فکر و ذهنش متمرکز بر مطالعه و تحقیق باشد این طور درگیر اضطراب و آشفتگی باشد؟ کاری که به راحتی با استفاده از ابزارهای اطلاعاتی موجود ممکن است چرا باید هر سال و هر مرحله تبدیل به معضلی بغرنج شود؟ همان طور که جناب مندنی پور محبت کردند و در مصاحبه شان روز سوم دی را به عنوان زمان اعلام نتایج آزمون وکالت اعلام کردند می توانند اگر واقعا اشکال یا تاخیری هم به وجود آمده است به موقع و کامل اعلام کنند.

عدم اطلاع رسانی به موقع و شفاف علاوه بر تحمیل سرگردانی و آشفتگی به داوطلبان همچنین زمینه را برای شکل گیری شایعات و ایجاد فضای مناسب برای فعالیت جریانات مشکوک و منحرف در جهت سو استفاده و تخریب فراهم می کند.

نگاهی کوتاه به آمار بازدیدکنندگان سایت اسکودا که به ده برابر روزهای عادی رسیده است می تواند شمه ای از این موج حیرانی داوطلبان را نشان بدهد، هم داوطلبان و دانشجویان حقوق ایران و هم متولیان و مسوولان امر شایسته ی رفتاری مسوولانه تر هستند.

8 دیدگاه در “اندر باب حکایت مکرر تعلیق و انتظار”

  1. واي تو رو خدا پس كي اعلام ميشه اين نتيجه كوفتي مرديم از استرس.چرا هيچكس جوابگو نيست!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. سلام
    از همه كساني كه با انتظار خود مزه اصلي نتيجه خوب را خواهند چشيد ،تبريك ميگويم اما بايد به اين مسئله هم توجه داشت كه اصولا كشور ما الان در تحريم است و بنا بر اطلاعات بسيار غلط و ناموثق از هم كم كاري و بيكاري و شل كاري از صدر تا ذيل ،گناهكاري بايد به گردن گذاشته شود تا دشمنان خوشحال شوند.البته بايد براي «تحريم» وكيل گرفت تا اين همه مورد ظلم قرار نگيرد.ضمناً معروض ميدارد اين متن را كاملا با شوخيت(در مقابل جديت)بخوانيد تا اندكي از غم علافي(با تشديد لام) شما كم شود و وقت ها تلف شده شما هم به مشغوليت ذمه تاخير كنندگان و آه و نفرين شما به ذمه همان دچارشدگان به تحريم ها ،كمتر اثر كند و لااقل يك دويست سيصدسال ديگه باشند تو سازمان سنجش و حكومتشون تموم نشده خداي ناكرده!

  3. از شما ممنونم بابت اطلاع رسانیتون ما که امروز نصفه جون شدیم با این اوضاعی که اینا دارن اول که اقای مندنی پور میگه با سنجش قرارداد بستن یک ماهه نتایج اعلام بشه بعد میشه 43 روزه حالام که از صبح ما بد بختا میخکوپ پشت سیستم نشستیم تا ببینیم این آقایون پشت پرده چه سر نوشتی برای ما رقم زدن بعد میگن بستن کانون بی منطق بوده اخه این کارارو میکنین که اینجوری میشه حالا بالاخره جواب چی شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

  4. خدا خیرتون بده که حداقل شما اطلاع رسانی میکنید . سایت سنجش و اسکودا انگار به خواب زمستانی رفتند !!!

  5. باز ممنونیم از شما که کمی به آدم اطلاع رسانی میکنید حتی اگر این خبر تکرار مکررات و تاخیر باشه! مهم توجهه… خوشحالم امروز اینجا رو یافتم!!

Comments are closed.