ورود تجهیزات پزشکی تاریخ‌مصرف گذشته

رییس سازمان تعزیرات حکومتی از ورود و خروج ۲۲ میلیارد دلار کالای قاچاق از کشور طی سال گذشته خبرداد و گفت: ۱۸ میلیارد دلار از این کالای قاچاق وارداتی به کشور بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت دادگستری، علیرضا جمشیدی معاون وزیر دادگستری و رییس سازمان تعزیرات حکومتی، در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه که امروز در سالن جلسات دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: در حالی سال گذشته شاهد ورود و خروج ۲۲ میلیارد کالای قاچاق از ایران بوده‌ایم که این مقدار برابر با تمام نظام مالیاتی کشور است.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی از واردات سالانه ۸۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی به کشور خبرداد و گفت: متاسفانه در بسیاری موارد شاهد بوده‌ایم این تجهیزات غیرقابل استفاده بوده و مدت‌ها پیش از ورود به کشور از رده خارج شده بودند.

وی افزود: تجهیزات پزشکی وارداتی بی‌کیفیت که در مواردی نظیر کارهای ارتوپدی، اتاق عمل و غیره استفاده می‌شود برای بیماران ما خطرناک هستند که باید به صورت جدی به مقابله با آنها بپردازیم.

جمشیدی بیان کرد: انتظاری که از همکاران خود در تمام مراکز استانی داریم این است که در بحث تجهیزات پزشکی و دارو به صورت جدی ورود پیدا کرده و با تخلفات پزشکی برخورد قانونی کنند، زیرا حفظ سلامتی مردم از اولویت‌های کاری تعزیرات حکومتی است.

معاون وزیر دادگستری با اشاره به ورود ۱۵ میلیون پرونده به دستگاه قضایی در سال گذشته، بحث پیشگیری از وقوع جرم را مطرح کرد و گفت: اگر به این مسئله توجه لازم صورت گیرد بدون شک شاهد کاهش تعداد پرونده‌های تشکیل شده در دستگاه قضایی خواهیم بود.

جمشیدی از تشکیل معاونت پیشگیری از وقوع جرم در سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد و افزود: به‌زودی این معاونت در تمامی مراکز استانی کار خود را آغاز می‌کنند.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی گفت: اگر اقدامات پیشگیرانه را سرلوحه کار خود قرار دهیم می‌توانیم به عنوان نمونه از دو میلیارد تومان قاچاق گوشی تلفن همراه جلوگیری کنیم.

در این مراسم داریوش جودکی به عنوان مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه معرفی و از زحمات ایرج عزیزی قدردانی شد.

آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون سردفتری ۹۴٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۴٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬نظام وظیفه٬ وکالت ۹۵٬وکالت ۹۴٬ وکالت ۹۵٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت