پیام وکیل راهنما به دانشجویان در جلسه تشریح برنامه ۷۲۰ساعته:

برنامه از ما، تلاش واجرا با شما و نتیجه با خدا
جلسه تبیین و توضیح برنامه جامع ۷۲۰ساعته آمادگی آزمون وکالت گروه آموزشی استاد حسن زاده برگزار شد.

 

در این مراسم محمدجواد حسن زاده مدیر این گروه آموزشی با بیان پیام وکیل راهنما گفت: پیام وکیل راهنما در این دوماه پایانی خطاب به دانشجویان «برنامه از ما،  تلاش واجرا با شما و نتیجه با خدا» است و برنامه ۷۲۰ساعته نتیجه تلاش و هم اندیشی تمام اساتید و مشاوران گروه می باشد و به جرات می گویم تمام افرادی که برنامه را با دقت و تمرکز وآرامش اجرا کنند موفق خواهند شد.

وی گفت:به نظر من خودباوری یک احساس ساده  است که باید هرروز به خود تلقین کنیم پس  بر روی میز مطالعه خود دست نوشته ای داشته  باشید که«من بدون اینکه شعار بدهم  خودم را باور دارم و با اجرای برنامه ۷۲۰ساعته با تمام وجود تلاش میکنم  و نتیجه را به خدا می سپارم  وهیچ نمی گویم ».

وی درخصوص عدم وابستگی به نتیجه ادامه داد:وظیفه شما  در این مقطع زمانی تلاش است. باور کنیداین که چه خواهد شد خداوند متعال برایمان  از قبل رقم زده است بخصوص که در این برنامه چهار دور کامل  مطالب از چهار زاویه(ظاهر قانون ، جزوه، تست،گنج نامه)  با آرامش مطالعه می شود ودر هر آزمون  گنج نامه آزمون قبلی  هم مرور وجمع بندی می شود ودر واقع از زوایای مختلف مطالب بیش از ۱۶ بار جمع بندی وعکس برداری می شود ودیگر نکته ای باقی نمی ماند و اگر واقعا ۸۰ درصد برنامه اجرا شود قبولی را باید در تقدیر بگیرید.

وی در تشریح این برنامه بیان داشت:در دور اول  مباحث به پنج قسمت تقسیم شده است و هر هفته یک قسمت از آن را  از چهار زاویه مرور می نمایید و در پایان هفته  مباحث مربوطه را با یک آزمون استاندارد به لحاظ ماهوی وشکل تست زنی بررسی نموده و بعد از آزمون  بلافاصله گنج نامه آن را مطالعه می کنید.لازم به تذکر است در این گنج نامه که منبع آزمون بعدی نیز هست مهم ترین نکات آن بودجه درج شده است به نحوی که در پایان هفته یک بار دیگر مطالب مهم را جمع بندی می کنید واین آرامش و قوت قلب بالایی به شما وما خواهد داد.

وی افزود:بعد از اتمام  پنج هفته مجدداً دور جدید جمع بندی وعکسبرداری  مطالب شروع خواهد شد  و این بار مطالب به دو قسمت تقسیم شده است وشما نکاتی که قبلا در دور اول علامت خواهید زد  را مجددا از چهار زاویه مطالعه می کنید و بدیهی است کسی در اجرای برنامه دور دوم موفق است که نکات مهم و فرّار ظاهر قانون ،جزوه،تست ،گنج نامه  را  با رنگ متفاوتی نشانه گزاری  نموده وبه تعبیر دیگر خلاصه نموده باشد وبعد از اتمام این دوهفته و محک زدن خود با دو آزمون استاندارد دور سوم جمع بندی شروع می شود به نحوی  که مطالب علامت گذاری شده مجدداً از دوزاویه جزوه وتست های معرفی شده مرور خواهد شد و اولین آزمون جامع برگزار میگردد.

وی ادامه داد:بعد از اتمام این هفته  شما در اوج آمادگی علمی وشکلی یعنی نحوه تست زنی  هستید اما هنوز یک هفته دیگر وقت دارید تا با آرامش قانون وجزوه وگنج نامه خود را  ورق بزنید و برای اطمینان بیشتر آخرین عکسبرداری را از مطالب علامت زده داشته باشید آن وقت است که به فضل خدای یکتا ،  به زانو نشستن آزمون وکالت که سومین آزمون آزمایشی جامع است  را با شفافیت کامل وبه وضوح در مقابل  توان بالای خودتان مشاهده خواهید نمود .

حسن زاده در خصوص جزئیات مرحله اول این برنامه تصریح کرد: برنامه از روز شنبه ۲۸شهریور با درس آسان  آیین دادرسی کیفری شروع خواهد شد شروع از درس کم حجم روحیه  شما را برای ادامه برنامه بالاتر خواهد برد، درس مربوط به روز های بعد نیزدر برنامه درج گردیده است، چینش برنامه به نحوی است که آرامش و قوت قلب را به شما هدیه خواهدداد، پس همانطور که برنامه ریزی شده اجرا کنید وآن را تغییر ندهید.

وی افزود:پیشنهاد می شود آغاز  برنامه از ساعت ۵:۳۰ صبح باشد به نحوی که وضو گرفته و پس از اقامه نماز صبح ، چند آیه قرآن بخوانید و هوش معنوی خود را تقویت کنید و سه ساعت اول را اختصاص به مطالعه جزوه  خواهید داد و به هیج وجه از جمع بندی جزوه غافل نشوید در جزوه ها طلایی ترین وناب ترین نکات تستی آمده است و آقای امیریان با مطالعه همین جزوه ها رتبه ۶ را کسب کرد.

وی درخصوص استراحت بین زمان های مطالعه بیان داشت:هر یک ساعت ۵ دقیقه استراحت کنید و مجدداً ساعت بعد مطالعه را پر انرژی شروع کنید چرا که شما باید انرژی خود را در این زمان ارزشمند باقیمانده تقسیم کنید و تا آخر پر نشاط و با انرژی باشید پس به هیج وجه بیشتر از یک ساعت مطالعه نکنید، یعنی هریک ساعت ۵ دقیقه استراحت باعث می شود تا شب وتا روز آزمون پر انرژی باشید واین یعنی مدیریت، اگر این مهم را اجرا نکنید شک نکنید فقط چند روز  بیشتر پر نشاط نخواهید بود،واین خوب نیست .

حسن زاده درخصوص نکات کلی این دوماه گفت:حتما ًاز کرنومتر استفاده کنید و واقعاً یک ساعت مفید مطالعه نمایید،خیلی از دوستان فکر می کنند ۱۲ ساعت مفید مطالعه می کنند در حالی که اگر تایم بگیرند  حتی  کمتر از ۶ ساعت  مطالعه می نمایند. حتماً تلفن همراه خود را  خاموش کنید ویا لااقل همراه خود به اتاق مطالعه نبرید، این وسیله خوب  در این مقطع سرنوشت ساز، دشمن شما خواهد بود  همچنین برنامه بر اساس ۱۲ساعت مطالعه مفید طراحی شده است اما کسانی که قادر به مطالعه ۱۲ ساعت مطالعه  نیستد نگران نباشندو یکی از اولویتها مثلاً تست را انجام ندهند و صرفا جزوه، قانون وگنج نامه مطالعه نمایند , تسلط به  گنج نامه وجزوه هابرای قبولی کافیست و اگرتاکید میکنیم که شما از چهار زاویه مطالعه کنید باور کنید برای کاهش استرس شماست وگرنه همین دو منبعی که گفته شد کفایت میکند.

وی در پایان بیان داشت:چنانچه  به هر دلیل از برنامه عقب افتادید به هیج وجه نگران نباشید چرا که این امر کاملاً طبیعی است وبه هیج وجه منحصر به شما نیست، به لطف خدا برنامه به نحوی تنظیم شده است که نه تنها خیلی زود عقب ماندگی ها جبران خواهد شد بلکه چندین مرتبه دیگر نیزمطالب تکرار ومرور خواهد شد وقطعاً در هفته های آتی بر مطالب مسلط شده واین آزمون را بسیار کوچکتر خواهید نمود، پس نگرانی بی معناست، فقط با تمام توانی که دارید برنامه را اجرا کنید ، به علاوه نگران گنج نامه های مطالعه نشده نباشید چرا که یک هفته از ۱۰هفته ای که پیش رو دارید اختصاص به مطالعه تمام گنج نامه ها  داده شده است و اولویت اول شما همین گنج نامه های بررسی نشده است پس به هیج وجه نگران نباشیدهمچنین تست زنی در این روزها از اهمیت بالایی برخوردار است در واقع با تست زنی مطالب واقعا تثبیت می شوند وتجربه نشان داده است حداقل ۴۰درصد سوالات در سالهای قبل به عنوان تست مطرح شده است، پس نباید این امتیاز ارزشمند را از دست بدهیم به همین خاطر تاکید میکنیم تستهای موضوعی معرفی شده وگنج نامه های تشریحی آزمون گروهمان را با دقت وسرعت بالا مطالعه نمایید.

چشم های بیدار و مغزهای خفته!

در ادامه این مراسم محسن شاه حسینی رتبه ۲۷آزمون وکالت سال گذشته درخصوص رعایت نکات شکلی تست زنی بیان داشت: متاسفانه بسیاری از دوستان این نکات را رعایت نمیکنند درحالی که اگر تمام قانون را هم بدانید اما دانش آزمونی نداشته باشید در آزمون وکالت قبول نخواهید شد.

وی افزود: آزمون وکالت دارای حواشی بسیاری است و حاشیه این دوماه حساس شدن نسبت به مطالب مطالعه شده و تردید نسبت به یادگیری آنهاست و داوطلبان دائما با خود فکر میکنند که مطالب را فراموش کرده اند اما این را بدانید که اولا این تلقینی بیش نیست و ثانیا شما باید به ذهن خود اعتماد داشته باشید.

وی گفت: درحال حاضر عده ای در بین ما حضور دارند که خودشان را باورنکرده اند و فقط می خواهند در آزمون شرکت کنند بدون اینکه هدف قطعی شان برد در ازمون باشد و این بزرگترین آفت است وافرادی هم که تاکنون نتوانسته اند خود را به معدل بالا برسانند نگران نباشند چرا که اگر این دوماه را با پشتکار تلاش کنند وبرنامه را اجرا نمایند موفق خواهند شد و نمونه بارز این مساله آقای بحرآبادی با رتبه ۲۱و ۷۰روز مطالعه و خانم مرادی رتبه۱۱۲با سه ماه مطالعه است.

وی افزود: این دوماه را از حاشیه ها دور باشید و با قدرت تمام مطالعه کنید و خودتان را به نتیحه وابسته نکنید وقتی یقین داشته باشید که قبولی حق شماست دیگر نگران نتیجه نخواهید بود چرا که در این دوماه مطالب۱۶بار دوره میشوند و هرکسی با انگیزه ۱۶بار مطلبی را بخواند هرچقدر هم ازنظرعلمی ضعیف باشد میتواند خود را به سایرین برساند.

وی درخصوص برنامه جامع گفت: نگران وقت کم اوردن نباشید اگر چنین اتفاقی افتاد در دفعه ای بعدی مطالعه میکنید از طرفی انرژی خودتان را ناگهان تحلیل نبرید و با توجه به شرایطی که دارید و توانی که دارید برنامه را اجرا نمایید چرا که عده ای از داوطلبان در روز سه الی۴ساعت میخوابند و فکر میکنند با این روش موفق خواهند شد درحالی که روزهای اخر چشم هایشان بیدار و مغزهایشان خواب است.

وی همچنین گفت: به دنبال پیداکردن نکته جدید نباشید چرا که الان دیگر وقتی برای اینکار ندارید اگر همان نکاتی را که قبلا علامت زدید در ذهن خود تثبیت کنید برای موفقیت شما کافی خواهد بود.

وی همچنین در خصوص استرس گفت: هرکس ادعا کند استرس ندارد یا تلاشی نکرده یا حقیقت را نمیگیود چرا که کسانی که تلاش کنند طبیعتا استرس همخواهند داشت اما این استرس نباید شما را از مطالعه بازدارد بلکه باید در راستای مطالعه بیشتر هدایتتان کند.

وی ادامه داد: مشکل دیگری که عده ای به آن دچار هستند این است که در آزمون ها با خودکار زیر نکات تستی را خط میکشند اما در ازمون وکالت اگر یک اشتباه کوچک کنید و پاسخ برگ را با خودکار علامت بزنید زحمتتان به هدر میرود.همچنین نسبت به آزمونهایی که میدهید حساس باشید کارنامه هایتان را چک کنید و اشتباهاتتان را به یاد بسپارید تا دوباره تکرارشان نکنید.

شاه حسینی تصریح کرد: قبل از آزمون یک دور تنها قانون را تورق کنید تا نکاتی که مطالعه کرده اید در ذهنتان تثبیت شود و این کار یک نمره معدل شما را افزایش خواهد داد.

وی با بیان اینکه بهانه ها را باید دورریخت گفت:سال گذشته یکی از دوستانمان با وجود بیماری سرطان در آزمون وکالت قبول شد و دوست دیگرمان در زمان های استراحت بین کلاسها به رانندگی آژانس میپرداخت اما هردو موفق شدند درحالی که بیشتر شما چنین شرایط سختی را ندارید.

وی درپایان گفت: یک فنر هرچقدر بییشتر فشرده شود بیشتر میجهد شما هم مانند فنری هستید که درحال فشرده شدن می باشید اما اگر کمی کج شوید دیگر جهش درستی نخواهید داشت پس اجازه ندهید این همه تلاش بخاطر استرس های بی ارزش کوچک ازبین برود.

برای انتخاب کانون برنامه ریزی کرده ایم

اقبال محمدی مدرس جزاوجرم شناسی این گروه نیز در ادامه با اشاره به اینکه امسال برای انتخاب کانون های وکالت نیز توسط اساتید برنامه ریزی هایی صورت گرفته است تصریح کرد: در حال حاضر نگران این نکته نباشید و تنها به اجرای برنامه فکر کنید چرا که اساتید با توجه به وضعیت تحصیلی و معدل شما برایتان برنامه ریزی خواهند کرد.

وی افزود: اگر استرس دارید آن را به سمت بیشتر مطالعه کردن و موفقیت سوق دهید و باید به سطحی برسید که فارغ از بقیه داوطلبان بتوانید برنامه ای را که دریافت کرده اید اجرا کنید چرا که رقابت اصلی بر سر نحوه مطالعه صحیح است نه زیاد خواندن!

وی درخصوص نگاه افراد موفق بهرقابت های عرصه زندگی بیان داشت: ازمون وکالت یک ابزار اس نه هدف پس سعی کنید با فکر و درایت منطقی این ابزار را در دست بگیرید و اگر نتوانستید امسال آن را بدست آورید بدانید که زندگیتان به پایان نرسیده است و هنوز فرصت دارید .