مصاحبه با رتبه 2 آزمون وکالت 96 کانون خراسان

2

بنام خداوند جان وخرد

مسیر زیبایی بود با تمام مشقت ها وسختی ها و شیرینی پیروزی ارزشش را دارد که یک سال به خودم تعهد دهم که نگذارم هیچ مشکل اندکی مرا از هدفم منصرف کند.

با سلام  به تمام داوطلبان با اراده آزمون وکالت و قضاوت

اعظم حسن آبادی رتبه ۲ آزمون وکالت کانون وکلای خراسان در سال ۹۶ هستم.

 حدود ۶ سال از درس فاصله گرفته بودم و با وجود مشغله هایی که داشتم قبولی در آزمون وکالت برایم شبیه رویا بود اما تصمیم گرفتم آن را به واقعیت تبدیل نمایم.

مهرماه سال ۹۵ بود که با گرو ه آموزشی حسن زاده آشنا شدم و با مشورت مشاور گروه آقای شاه حسینی تصمیمم قطعی شد که برای اولین بار در آزمون وکالت شرکت کنم و هر طور شده حقم را بگیرم و سریعا در کلاسا و آزمون ها ثبت نام کردم  و جزوات موسسه را تهیه نمودم از همان ابتدا تمام کلاس ها و آزمون ها را با قدرت شرکت کردم  و با تمام مشکلاتی که داشتم تمام کلاس ها و آزمون ها را شرکت میکردم و مطابق برنامه ارائه شده پیش می رفتم که طبق توصیه استاد حسن زاده پیش مطالعه و پس مطالعه داشتم  خوب یادم است که در اولین آزمون های موسسه معدلم ۲ و ۳  می شد و بشدت احساس ضعف می کردم اما نا امید نمی شدم  و با صحبت های دلسوزانه استاد حسن زاده و شاه حسینی مجدد انرژی میگرفتم در حقیقت وقت زیادی نداشتم و به جای از این شاخه به آن شاخه پریدن و سردرگمی، صرفاً منابع معرفی شده را مطالعه می­کردم. جزوات عالی و کامل موسسه و کتب تست و قوانین، تنها منابعی بود که روی آنها تمرکز کردم.

برای قبولی در آزمون وکالت یکی از عوامل بسیار مهم رعایت نکات تست زنی و مدیریت جلسه آزمونی است که باید به مهارت تست زنی رسید کما اینکه بعضی از داوطلبینی که آزمون وکالت قبول نشده اند از لحاظ علمی بسیار قویتر از بسیاری که قبول شده اند هستند اما متاسفانه به مهارت تست زنی نرسیده اند که نتوانسته اند نتیجه دلخواه را بگیرند، که خوشبختانه با شرکت در کلاس های تحلیل آزمون و ارائه نکات تست زنی توسط آقایان فیضی و شاه حسینی به مهارت کافی برای قبولی در آزمون وکالت رسیدم.

هر بهانه ای که یک داوطلب ازمون وکالت می­توانست داشته باشد من یکجا داشتم، در طول یکسال مجبور بودم همزمان چند نقش بازی کنم، نقش یک همسر، نقش یک مادر، یک خانم کارمند و یک دانشپذیر آزمون وکالت که نمیخواستم از حقم کوتاه بیایم. و با خودم این جمله را زمزمه میکردم : بهانه بی بهانه……

شاید خیلی ها فکر می­کنند خانم های خانه­دار یا کارمند نمی­توانند قبول شوند، اما حقیقتا با برنامه ریزی قوی و کمک های همسر مهربان و خانواده دلسوزم و لطف خداوند متعال، اتفاقی که منتظرش بودم افتاد، پس قطعا کسانی که شرایطشان مانند من است و به قیاس اولویت کسانی که شرایطشان ازمن بهتر است می توانند به راختی در این آزمون موفق شوند.

چیزی که برای من و هر داوطلبی در آزمون وکالت بسیار مهم بود حمایت های روانی بود،  چیزی که در گروه آموزشی حسن زاده، انصافا صادقانه بود، حمایت های دلسوزانه آقای حسن زاده و اقای شاه حسینی که تا روز آزمون و حتی لحظاتی قبل از آزمون ادامه داشت، مهم ترین عامل بود که باعث شد در اولین سال شرکت در آزمون وکالت به لطف خدا رتبه ۲ را کسب کنم.

 

با تشکر از اساتیدی که اندیشیدن را به من آموختند ….. جناب حسن زاده،                  

جناب محمدی، جناب اسماعیلی مقدم، جناب جوان و جناب شاه حسینی

 

اعظم حسن آبادی

رتبه ۲ وکالت ۹۶ خراسان

فوق لیسانس حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه فردوسی مشهد