ظرفیت کانون وکلای قزوین در آزمون وکالت ۹۶

آزمون وکالت ۹۶

آزمون وکالت

ظرفیت پذیرش کارآموزان وکالت آزمون سال ۹۶ کانون وکلای قزوین ۵۰ نفر تعیین شد

در آزمون وکالت ۹۵ ظرفیت این کانون ۴۸ نفر بود

 

 ظرفیت پذیرش آزمون وکالت سال ۱۳۹۶ کانون وکلای دادگستری البرز مشخص شد.

آخرین اخبار آزمون وکالت ۹۶

به گزارش پایگاه خبری اختبار به نقل از وب‌سایت کانون وکلای دادگستری قزوین، در راستای اجرای تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت در روز شنبه مورخ ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۶ کانون وکلای دادگستری استان قزوین میزبان رییس کل دادگستری استان قزوین، معاون منابع انسانی دادگستری کل استان قزوین و رییس محترم دادگاه انقلاب اسلامی قزوین بود.

رئیس کانون وکلای دادگستری قزوین در این نشست با توجه به چرایی تشکیل جلسه، یعنی تعیین ظرفیت اخذ پروانه وکالت دادگستری برای شرکت کنندگان در آزمون کارآموزی وکالت سال ۱۳۹۶، به بیان اطلاعات آماری از اعضای کانون وکلای دادگستری استان قزوین پرداخت و در سخنان خود به برخی مشکلات جامعه وکلا در وضعیت کنونی اقتصادی کشور و وضعیت معیشتی وکلا و نیز نبود زیرساخت های لازم برای آشنایی مردم با نهاد وکالت و واگذاری مسائل و مشکلات حقوقی افراد به وکلای دادگستری اشاره کرد.

نسخه‌چی با ابراز نگرانی از فعالیت برخی موسسات به اصطلاح حقوقی که توسط افراد فاقد پروانه وکالت تأسیس شده به لحاظ فقدان نظارت بر عملکرد آنها این فعالیت را دخالت در امر وکالت دانست و از ریاست محترم کل دادگستری استان خواهان برخورد قانونی با این پدیده و جلوگیری از فعالیت آنها شد.

میرسینا داوری، نایب ریس کانون وکلای دادگستری نیز بعد از عرض خیر مقدم به میهمانان با اشاره به موضوع افزایش بی رویه دانشکده های حقوق و جذب بدون مبنای دانشجو در این رشته در اقصی نقاط کشور و نیز پویشی که اخیرا پیرو همین معضل در خصوص حذف ظرفیت در پذیرش کانون های وکلا ایجاد شده است ضمن بیان راهکارهایی همچون پذیرش متناسب نیرو در دستگاه قضا و نیز در دفترهای اسناد رسمی که سالهای سال است علی رغم وجود مشکل کمبود نیرو هیچگونه اقدامی در جهت رفع آن نداشته اند، خواستار اتخاذ تدابیری در جهت مدیریت این بحران گردید.

دکتر جمال انصاری، رییس کل دادگستری استان نیز در این نشست بعد از اعلام مراتب تقدیر خود به‌جهت برگزاری نشست، پیرو درخواست قبلی کانون وکلای دادگستری استان قزوین در خصوص استقرار میزهای ویژه وکیل دادگستری در دادگاههای تجدیدنظر و دادگاه‌های کیفری استان اعلام آمادگی نمود و جزئیات و شرایط اجرایی شدن این پیشنهاد مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

انصاری با اشاره به وجود برخی دستورالعمل های حفاظتی در خصوص اخذ تلفن همراه وکلا و اهمیت حفظ شأن و احترام وکیل دادگستری از کانون وکلا خواستار اجرای هرچه سریعتر محلی برای تعبیه تلفن همراه وکلا و اختصاص درب عبور و مرور مجزا برای وکلای دادگستری با رعایت تدابیر امنیتی و دستور العمل های حفاظتی دادگستری گردید.

وی با اشاره به اهمیت و جایگاه اخلاق در عرصه عدالت و حقوق و نیز لزوم تقویت آن در نهاد های قضایی پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک جهت بررسی جوانب و شرایط لازم برای برگزاری دوره های آموزشی مشترک بین دو نهاد را که در دیدار مربوط به گرامیداشت هفته قوه قضاییه بین طرفین رد و بدل شده بود را عنوان نمود که در خصوص ساز و کار اجرایی شدن آن نیز بحث و بررسی های لازم بعمل آمد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین در ادامه سخنان خود با ارائه آمار ۱۵ درصدی حضور وکلا در دعاوی قضایی سال گذشته و نبود زیر ساخت های لازم در جامعه، لزوم بر تقویت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جهت افزایش این آمار و تقویت حضور قشرحقوقدان در پرونده ها و دعاوی حقوقی مردم تاکید داشت.

در ادامه این جلسه پس از بررسی آمار ارائه شده از طرف نهاد های مربوطه و با لحاظ شرایط قانونی موجود در تبصره ماده یک قانون اخذ پروانه وکالت، ظرفیت پذیرش کانون وکلای دادگستری استان قزوین در آزمون ورودی کارآموزان وکالت سال ۱۳۹۶ تعداد ۵۰ نفر تعیین گردید.