آزادی ۹۱۴۳ زندانی نیازمند بدون یک ریال بودجه دولتی در سال ۹۵

آزمون قضاوت ۹۶

برای شرکت در آزمون های حرفه ای آزمون قضاوت ۹۶ با شماره های انتهای صفحه تماس بگیرید.

براساس اعلام ستاد دیه کشور، از پنجم فروردین تا پایان اسفند ۹۵، ۹۱۴۳ زندانی نیازمند بدون یک ریال اعتبار و بودجه دولتی و صرفا با کمک نیکوکاران آزاد شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، از پنجم فروردین تا پایان اسفند سال ۹۵ تعداد یک هزار و ۳۴۰ بدهکار دیه و هفت هزار و ۸۰۳۳ محکوم مالی (ناشی از صدور چک بلامحل و تعهدات مربوط به مهریه و نفقه) از زندان آزاد شده‌اند که برای استخلاص این افراد ریالی اعتبار دولتی پرداخت نشده است.

آزادی ۲۶۰ محکوم غیرعمد زن در سال گذشته

از مجموع ۹۱۴۳ مددجوی آزاد شده هشت هزار و ۸۸۳ نفر را مردان و ۲۶۰ محبوس را هم نسوان دربند شامل می‌شوند که هرچند رقم کل آزادی‌ها نسبت به سال قبل (۱۳۹۴) افزایش عددی داریم اما در مورد زنان کاهش ۱۸ نفری را شاهدیم.

اخذ گذشت ۳۶ درصدی از بدهی هفت هزار میلیاردی

در فرآیند آزادی این دسته از زندانیان به همت گروه‌های مردمی صلح و سازش ضمن برگزاری جلسات متعددی با اولیاءدم و شکات خصوصی از مجموع بدهی هفت هزار میلیارد و ۴۲۶ میلیون ریالی به میزان ۳۶ درصد گذشت رضایتمندانه اخذ شده است.

نقدینگی زندانیان برای آزادی ۴ درصد است

زندانیانی که بعد از انجام تحقیقات چند مرحله‌ای دفاتر نمایندگی ستاددیه محرز برای دریافت تسهیلات شناخته می‌شوند دو مولفه «نداری» و «آبرومندی» وجه مشترک آن‌هاست، با این وجود ۴٫۳ درصد از کل بدهی آن‌هایی که سال گذشته طعم آزادی را چشیدند از سوی خانواده‌های‌شان پرداخت شده است.

بیشترین آزادی‌ها مربوط به بدهکاران چک است

در سالی که گذشت زندانیان چک با ۵۴۷۶ محبوس در صدر رها یافتگان از حبس قرار داشته و در مقابل بدهکاران نفقه با ۳۷۵ مددجو، طیفی هستند که در ذیل فهرست زندانیان حمایت شده از سوی ستاددیه قرار دارند.آزمون قضاوت.

پرداخت ۸ درصد بدهی‌ها از طریق بانک‌ها

علی‌رغم تصویب بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای اعطای تسهیلات به زندانیان تحت حمایت ستاددیه در سال گذشته اما متاسفانه به دلایل متعددی از جمله سخت‌گیری در ارایه تضامین بانکی تنها ۱۶ درصد از کل اعتبار مصوب جذب شده است که طبق آمار می‌شود گفت تنها ۸٫۳ از کل بدهی ۷۴۲ میلیارد تومانی زندانیان آزاد شده در سال ۹۵ از محل تسهیلات تبصره ۲۶ بانک‌های عامل پرداخت شده است.آزمون قضاوت.

آزادی یک‌پنجم زندانیان با طرح «بهار انقلاب تا بهار طبیعت»

دفاتر نمایندگی ستاددیه از ۱۳ بهمن ماه تا ۲۸ اسفند سال گذشته در قالب طرحی با عنوان «بهار انقلاب تا بهار طبیعت» در صدد آزادی تمامی محکومان واجد شرایط تا سقف ۲۲ میلیون تومان برآمدند که این اقدام، آزادی ۱۲۰۰ مددجوی واجد شرایط را به دنبال داشت.

انتهای پیام 

جهت عضویت در کانال تلگرام گروه آموزشی حسن زاده از طریق تلفن همراه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://telegram.me/vakilrahnama1

 

راهنما :

جهت عضویت ابتدا نرم افزار تلگرام را بر روی کامپیوتر یا گوشی خود نصب نمایید

سپس از روی گوشی یا کامپیوتر خود نسبت به کلیک کردن بر روی لینک اقدام نمایید

و پس از ورود به کانال گروه آموزشی حسن زاده بر روی  Join  کلیک نمایید.

 

 

در موارد خاص می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

آقای محمد جواد حسن زاده : ۰۹۱۵۱۰۵۱۹۴۵

۰۵۱-۳۸۶۷۱۱۸۵ دپارتمان حقوق

آدرس :مشهد دانشجو ۱۰ پلاک ۲۹

موسسه آموزش عالی آزاد فناوران توس