دلنوشته رتبه20 کانون خراسان

گام به گام تا آزمون وکالت ۹۶

دلنوشته محمد رضا محمد پور یزدی رتبه۲۰ کانون خراسان

 

در این نه ماه باقی مانده از افراد منفی باف دوری کنید.
 محمد رضا محمد پور یزدی رتبه۲۰ کانون خراسان به بیان تجربیات خود و راهکارهای موفقیت در آزمون وکالت پرداخت.
وی گفت : برای آزمون ارشد در اواخر دی ماه سال گذشته شروع به مطالعه دروس کردم اما از نتیجه آزمون راضی نبودم و نمی دانستم چرا رتبه ای که مد نظر داشتم با وجود تمام تلاش هایم بدست نیامده است تا اینکه به سفارش یکی از دوستان به موسسه  آمدم.
وی ادامه داد : در ابتدای ورودم مانند بسیاری از داوطلبان تصور میکردم حضور در کلاس ها وقت گیر است و نمی توانم بازدهی لازم را داشته باشم اما با مشورت با استاد حسن زاده تصمیم گرفتم در کلاس ها ثبت نام کنم و پس از حضور در کلاسها  تازه متوجه شدم مسیری که برای ارشد انتخاب کرده بودم چقدر اشتباه بوده است و علت عدم موفقیت در این آزمون را فهمیدم.
وی بیان داشت :  وقتی به ضرورت شرکت در کلاس ها پی بردم با برنامه ریزی قوی و عزمی جدی تصمیم گرفتم نخستین تجربه شرکت در آزمون وکالت را با قبولی در این آزمون گره بزنم هرچند به نظر خیلی از کسانی که مرا می شناختند این کاری دشوار و حتی به تصور عده ای غیر ممکن بود چرا که من دانش آموخته کارشناسی فقه و مبانی حقوق بودم و از بسیاری از رقبا که تجربه شرکت در این آزمون را داشتند و حقوق خوانده بودند عقب تر بودم اما این دلیلی برای کاهش انگیزه ام نشد و در نهایت با توکل به خدا و اعتماد به اساتید توانستم رتبه ۲۰ این آزمون را در میان ۳۹۰۰ شرکت کننده کسب کنم.
وی گفت: میدانم که بسیاری از داوطلبان در مسیر راه خسته و گاهی نا امید می شوند اما حضور در کلاس ها راهی برای افزایش انگیزه و تلاش مجدد است .
وی ادامه داد : به تمام داوطلبانی که سال اولی هستند یا به هر علتی موفق به کسب نتیجه دلخواه نشده اند توصیه میکنم هرچیزی که آنها را از هدف خود دور می کند کنار بگذارند و تنها به قبولی و کسب رتبه برتر فکر کنند تا آنچه را که لایقش هستند بدست آورند.
محمدپور گفت : همه ما تجربه حضور افراد منفی باف در کنار خود را داریم ؛ کسانی که به جای امید دادن سعی در تضعیف روحیه دیگران می کنند و داوطلبان را از سختی آزمون و مهارت رقبا می ترسانند اما کافی است آنها را از خود دور ساخته و با اراده قوی مطالعه را آغاز نمایید.
وی اظهار داشت: تعیین یک منبع مطالعاتی مشخص و پایبندی به آن از دیگر راز های موفقیت است متاسفانه عده ای از داوطلبان بعد از گذشت ماه ها هم چنان سردرگم و به دنبال منبع هستند در حالی که بهترین منابع توسط اساتید موسسه انتخاب و تدریس می شود پس با اعتماد کامل به اساتید برای کسب رتبه های برتر وکالت سال بعد گام بردارید.