احضار چند عضو صندوق توسعه ملی در پرونده حقوق‌های نجومی

معاون اول قوه قضاییه از احضار چند عضو صندوق توسعه ملی در پرونده حقوق‌های نجومی خبر داد.

 

سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سؤالی درباره اینکه حکم پرونده بابک زنجانی به وکیلش ابلاغ نشده و وکیل متهم ردیف سوم پرونده نفتی گفته که پرونده به شعبه دادگاه بدوی ارسال شده است، گفت: به‌طور طبیعی وقتی پرونده از دیوان عالی برمی‌گردد چنانچه نیاز به ضمایم و یا کسر آماری باشد به شعبه هم‌عرض برمی‌گردد که ممکن است فاصله زمانی داشته باشد. من اطلاعی ندارم اگر به شعبه هم‌عرض برگردد همه مطلع می‌شوند.

وی درباره ابلاغ حکم پرونده بابک زنجانی به وکیلش افزود: من از این موضوع اطلاعی ندارم.

سخنگوی قوه قضاییه درباره فیش‌های نجومی نیز در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم گفت: در این زمینه بیش از بیست نفر دعوت یا احضار شده‌اند که ممکن است برخی از احضاریه‌ها رسمی نباشد. از اعضای صندوق توسعه ملی در بین احضارشدگان بوده است و در حال بررسی است.

محسنی‌اژه‌ای افزود: سازمان بازرسی یک‌سری لیست‌هایی را داده و سایر دستگاه‌ها هم لیست‌هایی را ارایه دادند که در حال راستی‌آزمایی این لیست‌ها هستیم زیرا برخی از آنها خوداظهاری افراد بوده است و ما در حال انطباق با قانون و با واقعیت هستیم.

وی درباره شکایت علی مطهری علیه مقام قضایی مشهد که به دادسرای روحانیت ارجاع شده است، گفت: اصلاً از این موضوع اطلاعی ندارم و رسیدگی من در حیطه بررسی نامه ریاست جمهوری بوده است.

معاون اول قوه قضاییه درباره توریست فرانسوی که چهار ماه است در دشت کویر ایران ناپدید شده است، گفت: اگر موردی توسط مقامات قضایی و انتظامی دستگیر شوند چه داخلی و چه خارجی حتماً به خانواده شخص اطلاع خواهیم داد، اگر این شخص خارجی باشد به سفارتخانه و خانواده او اطلاع خواهیم داد و تاکنون موردی به ما اعلام نشده است.

انتهای پیام

 

 

آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون وکالت ، آزمون وکالت ۹۵ ، دوره های آمادگی آزمون وکالت ، آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ، منابع آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ۹۵ ، منابع آزمون قضاوت ۹۵