درخواست مرخصی نوروزی مهدی هاشمی

مهدی هاشمی که به تازگی و پس از مرخصی ۱۵ روزه دوران نقاهت عمل جراحی خود به زندان اوین بازگشته، برای اینکه ایام تعطیلات عید نوروز ۹۵ را در کنار خانواده بگذارند تقاضای مرخصی کرده است.

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مهدی هاشمی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سئوال که آیا موکلش برای مرخصی ایام عید نوروز، درخواستی به مرجع قضایی داده است یا خیر اظهار کرد: تقاضا دادیم اما هنوز پاسخی به ما نداده‌اند.

این وکیل دادگستری در پاسخ به این سئوال که آیا موکلش قصد دارد از مرخصی ۱۵ روزه‌ای که طبق سنوات گذشته با بخشنامه رئیس دستگاه قضا به زندانیان واجد شرایط  اعطا می‌شود، استفاده کند یا خیر افزود: تقاضا کردیم مرخصی ۱۵ روزه‌ای که به همه می‌دهند را به موکل نیز بدهند اما فعلا جوابی نگرفتیم.

علیزاده‌طباطبایی گفت که همچنان دادستانی با درخواست وی و دیگر وکیل مهدی هاشمی برای مقالات حضوری با موکلشان موافقت نکرده است.

به گزارش تسنیم مهدی هاشمی از سوی دادگاه انقلاب به اتهام اختلاس و جعل (جعلی که در دل اختلاس است) به ۱۰ سال حبس و رد مال به‌مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان و جزای نقدی معادل ۲برابر مبلغ رد مال به‌ میزان یک‌ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و به اتهام ارتشا به ۱۰ سال حبس، رد مال به‌ مبلغ ۵ میلیون و ۲۰۰هزار دلار و جزای نقدی معادل همین میزان، محکوم شده است. این متهم همچنین به‌دلیل ارتشا، به انفصال دائم از خدمات دولتی و ۵۰ ضربه شلاق و به‌دلیل مسائل امنیتی نیز مطابق ماده ۶۱۰ قانون مجازات اسلامی به ۵ سال حبس محکوم شده است.

وی طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۹۲، از مجموع ۲۵ سال مجازات حبسی که برایش صادر شده، ۱۰ سال را می‌گذراند. او ۱۸ مرداد ماه امسال برای تحمل مدت حبس خود، به اوین منتقل شد.

انتهای پیام/آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت