مندنی پور در گفتگو با ایسنا دلایل تاخیر در اعلام نتایج را تشریح کرد

زمان انتشار این خبر در دادآزمون ساعت 12:13 سه شنبه 5 دی 1391

 

متن خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا:

 

رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا) با اشاره به دلایل تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت سال 91 گفت که این تأخیر، هیچ ربطی به آزمون و چگونگی برگزاری آن نداشته و ندارد. او هم‌چنین تاکید کرد که در تاخیر پیش آمده هیچ‌ نقش و مسؤولیتی متوجه اسکودا نبوده و نیست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی مندنی‌پور پیرامون اتفاقات و دلایل تاخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت سال 91 توضیحاتی را ارائه کرده است که متن کامل آن به این شرح است:

 

«به حرمت نظم و امنیت جامعه و نیز جایگاه رفیع قضاء و با هدف پرهیز از ایجاد دلواپسی و دغدغه خاطر بیشتر در میان شرکت کنندگان آزمون وکالت و خانواده هایشان که این روزها کم هم نیست و همچنین جلوگیری از «شایعه پراکنی»، «شایعه پراکنان حرفه‌ای» و ندادن «بهانه» به «بهانه‌گیران و فرصت طلبان» علیرغم فشار بسیار سنگینی که از روز 17 آبان‌ماه یعنی دو روز قبل از برگزاری آزمون وکالت و به ویژه در طی سه روز گذشته تا به امروز (سه شنبه 5/ 10 /91) تحمل کرده‌ام! ترجیح دادم سکوت اختیار کنم.

درج مصاحبه‌ای در خبرگزاری ایسنا از جانب مقام قضایی رسیدگی کننده به پرونده‌ی موسوم به پرونده اسکودا یا همان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران و قرار دادن «دستور قضایی» آن بزرگوار بنا به عادت معهود در این پرونده بر روی سایت این خبرگزاری من را واداشت تا با کمال تأسف و بر خلاف میل باطنی‌ام ضمن محفوظ داشتن حقوق قانونی خویش در این ارتباط لب به سخن گشوده و داوری نهایی را به داور بزرگ (خداوند رحمان و رحیم) و نیز اهل انصاف و مروّت واگذارم.

پیشاپیش از اطلاع رسانی به موقع، شفاف و دقیق و امانتداری تان سپاسگزارم، با این امید که شفافیت، امانتداری، انصاف، دقت و رعایت اخلاق حرفه‌ای در زندگی همگان خود را نشان دهد، به اختصار اصل قضیه را نه در لایه‌ها که در صلاحیتم نیست بلکه در پوسته مورد بحث قرار می‌دهم.

 

درپی درج خبری با عنوان «اسکودا مقصر است، سازمان سنجش یا مسوولان قضایی؟!» در ایسنا، اینجانب معتقدم در این قضیه نه اسکودا مقصر است، نه سازمان سنجش و نه مسؤولان قضایی! اسکودا مقصر نیست، چرا که برابر تقویم تنظیمی از سوی شورای اجرایی کانون های وکلای دادگستری کشور و در چارچوب قانون و اساسنامه موجود و در قالب اختیارات مندرج در قرارداد با سازمان محترم سنجش آموزش کشور به روال همه ساله به وظایف خود در خصوص آزمون وکالت دقیقا عمل نموده و تمامی آنچه در این رابطه انجام داده با نظارت تامّه مسؤولان محترم سازمان سنجش آموزش کشور و رعایت استانداردهای این سازمان بوده است. آزمونی که حراست آن بر اساس مفاد قرارداد تمام و کمال به عهده سازمانی بوده که سالانه متولّی انجام ده‌ها آزمون از این سنخ و در رأس آن برگزاری آزمون کنکور سراسری به صورت میلیونی است. آزمونی که در 22 مرکز استان حتی یک اختلال و یا بی نظمی از جانب آن سازمان به عنوان متولی و مسؤول برگزاری آن گزارش نشده!

سازمان سنجش آموزش کشور نیز با نظارت کامل خویش وظایف محوله را به نحو احسن و بدون کوچکترین ایرادی برابر تقسیم کار صورت گرفته در قرارداد عهده دار بوده و در زمان تعیین شده (سوّم دی ماه) و حتی پیش از آن آمادگی اعلام نتایج را داشته است.

مسوولان قضایی و در رأس آنها دادستان محترم تهران چنانکه از همان ابتدای زمان «سنگ اندازی!!؟» برابر مستندات موجود در مسیر برگزاری این آزمون دیده می شود، حسن نیت خود را نشان داده و در رفع این تنگنا با هماهنگی سایر مقامات مسؤول وظیفه شناس همچون: مقامات امنیتی، شورای تأمین استان و مدیر کلّ سیاسی-انتظامی استانداری تهران به جدّ همکاری داشته‌اند.

آنچه موجبات این تأخیر ناخواسته و دغدغه شرکت کنندگان را فراهم آورده همانا «دستور قضایی» شماره 910338- 28/9/1391 قاضی محترم پرونده خطاب به سازمان سنجش مبنی بر ممانعت از اعلام نتایج آزمون وکالت و غیره است که مبنای آن به شکایتی از دو داوطلبان شرکت کننده در آزمون 90 بر می‌گردد! شکایتی که می‌بایستی مسیر قانونی خاص خودش را طی می‌کرد. نه آنگونه که شاهدیم بدون کوچکترین دلیل و مدرکی به شایعات دامن زده و فضای بی اعتمادی ایجاد کند، امری که در نهایت می‌تواند به بسیاری از بنیادهای اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی جامعه صدمه وارد کرده و قانون شکنی به نام قانون را باب نماید.

وارد ریزقضیه نمی شوم، که آیین دادرسی در این قضیه به فراموشی سپرده شده است. چرا که رسیدگی به این مهم در صلاحیت دستگاه قضاء است ضمن محفوظ داشتن حقوق خویش به عنوان یک شهروند و در جایگاه امانت دار و نماینده کانون های وکلای دادگستری ایران پذیرش اعتراض به عنوان حق قانونی شهروندی مشروط به رعایت نظم و قانون، از مقامات محترم مسؤول، دلسوز و آینده نگر تقاضا دارد اجازه ندهند «به نام قانون» این همه «نامهربانی» صورت بگیرد. چه، چنین روشی اگر خدای ناکرده باب شود، گریبان همه را خواهد گرفت و سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

خلاصه کلام آنکه تأخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت هیچ ربطی به آزمون و چگونگی برگزاری آن نداشته و ندارد و از طرفی اسکودا در این میان چنان که اشارت رفت هیچ گونه نقش و مسؤولیتی را عهده دار نبوده و نیست.

گفتنی ها زیاد است و درد دل بسیار. به همین بسنده می‌شود. به امید آشنایی همگان با حقوق و تکالیف خویش و ایجاد فضای همدلی.»

21 دیدگاه در “مندنی پور در گفتگو با ایسنا دلایل تاخیر در اعلام نتایج را تشریح کرد”

 1. من هم واقعا متاسفم که به این اندازه اتحادیه ضعیف عمل میکنه که جلوی یه بازپرس شهرستان دور افتاده کم آورده .اگر اون بازپرس بازپرس یا دادستان شهری مثل تهران بود چکار میکردید.به نظر من اتحادیه خودش به خاطر این همه ضعف و ناتوانی اتحادیه رو پلمپ کنه خیلی بهتره.

  دادآزمون:
  ایشان بازپرس دادسرای ناحیه 6 تهران که در خیابان خارک تهران واقع شده است می باشند

 2. آخرین پیگیری از اعلام نتایج کانون وکلای 91 :
  مندنی پور پس از سالها از شکستن سکوت خود :
  حالا که اینقدر داوطلبان غر می زنند اصلا اگر التماس هم بکنند اگر به پای ما هم بیفتند اگر دوباره هم آزمون بدهند ……………. دیگه جوابو اعلام نمی کنیم
  تا درس عبرتی باشد برای همه البته اینتر نت هم بی تقصیر نبود البته امروز سکه گران شد البته آزمون دادید بعععععععععععععله چقدر شما بچه های خوبی هستید درس خوندید تو خونه موندید حالا هم تو کف موندید

 3. ووووووووووووااااااااااااااااااااااااایییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی کشته مارو بببببببببببااااااااااااا ااااااااااااااووووووووووو ننننننننننننننننننن سکوتتتتتتتتتتتتتتتتتتشششششششششششششش

 4. به نظر من تنها راه خاتمه این مشکلات اعطای پروانه وکالت ,تاسیس یک دانشکده وکالت هست تا حد اقل بعد از 2 یا 4سال بدونی که وکیل هستی نه اینکه 3/4 سال بشینی تو خونه مثل از دنیا بریده ها از همه چی دست بکشی و درس خونی اونهم درسای پر حجمی اینچنینی و آخرشم هیچی به هیچی برای خودم متأسفم

 5. مسوولان محترم چرا متوجه قضييه نيستند!ما داوطلبان ازمون دنبال مقصر نبوده ونيستيم چرا كه بفرض پيدا شدن مقصر يا مقصران نيز چيزي عوض نميشود.بلكه صرفا اعلام هر چه سريعتر نتايج است كه ميتواند تمام اين استرس هاي وحشتناك اين چند روزه نزديك به 50000خانواده را تا حدي فروكش كند. گناه ما چيست ك يكسال از وضايف فردي خانوادگي اجتماعي مان زديم به پشتوانه اينكه دريك ازمون رسمي شركت ميكنيم؟؟؟؟ا

 6. کی بود کی بود من نبودم تقصیر کیه ؟ باید یک کمیته ای تشکیل بشه تا مقصر پیدا بشود که احتمالا مقصر پیدا نمی شود دوباره یک کمیته تشکیل میدیم ببیند چرا آن کمیته مقصر را پیدا نکرده و الی آخر ودر نهایت کمینه آخریه کاشف به عمل می آورد که بابا مدادهای پاسخ دهندگان کم رنگ بوده در نتیجه داوطلبان مقصرند در ضمن از برادران و خواهران خدوم درسازمان سنجش قوه قضاییه و اسکودا کمال تشکر هم به عمل خواهد امد
  میگید نه بشینید نگاه کنید

 7. اگر کانون وظایفش را درست و صادقانه و عدلانه انجام دهد از زمینه طرح سوالات بگیرید الی آخر که دیگر معترضی نیست چرا هرسال باید این آزمون از حتی آزمون سراسری که به قول آقای مندلی پور آزمونی چند میلیونی هست اینقدر بی نظمی و شبهه چه در برگزاری و چه در طرح سوالات باشد و اسباب زحمت خود و شرکت کنندگان را فراهم کنید؟
  مرتضی( 3سال پشت کنکوری آزمون )

 8. زحمت کشید این آقای 40000 نفر 3 روزه دارن میمیرن بعد ایشون میگه صلاح دیدم مهر سکوت اختیار کنم چه صلاحی یعنی شما انقدر نهادتون ضعیف که واقعا به خاطر شکایت 2 نفر 40000 نفر که یک سال زحمت کشیدن و الاف کردین واقعا این حرفاتون توجیهی برای این خطا به این بزرگیه و جالب اینه که هیچکی مقصر نیست مقصر ماییم که به شما ها اعتماد کردیم وقعا براتون متاسفم. اگه صلاح میبینین لطف کنین مهر سکوت اختیار نکنین و بگین بالاخره جوابو کی اعلام میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

 9. اقای مندنی پور ایا تاکنون این جمله را شنیداید؟؟؟
  بهتر است دوستان شرکت کننده دونبال پرتقال فروش باشند تا جواب ازمون !!!!

 10. محض اطلاع این بازی ها سالهاس کهنه شده دیگه جواب نمیده آقای محترم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. آقای مندنی پور شما که به قول خودتان این فشارهای سنگین رو تحمل کردید ای کاش اکنون نیز حرف نمی زدید به خاطر اینکه از این موضوع اعلامی توسط شما کم و بیش افراد ( جدای از صحت و سقم خبر ) اطلاع داشته اند و نیاز به تایید حضرتعالی نبوده است و حالا که شما ناچارا لب به سخن باز کرده اید حداقل زوایای پنهان قضیه را توضیح می دادید نه توضیح واضحات رو.
  در ضمن طبق صحبت خودتان که گفتید سازمان سنجش زودتر از این ها هم اعلام آمادگی برای اعلام نتایج داشته چرا زودتر از این هماهنگی های لازم رو انجام ندادید که کار به اینجا بکشه !!

 12. نتیجه اینکه هیچکسی این وسط مقصر نیست… شماها مقصرید که دنبال جوابید ، همین!

 13. ”خلاصه کلام آنکه تأخیر در اعلام نتایج آزمون وکالت هیچ ربطی به آزمون و چگونگی برگزاری آن نداشته و ندارد و از طرفی اسکودا در این میان چنان که اشارت رفت هیچ گونه نقش و مسؤولیتی را عهده دار نبوده و نیست”
  اینکه اسکودا مرجع صلاحیتدار برگزاری ازمون نبوده “نقش و مسولیت” محسوب نمیشه؟!!!!

Comments are closed.