رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در سفر به استان اصفهان از زندان جدیدالاحداث نظامیان و زندان نسوان بازدید کرد.

 

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیری مدیرکل زندان‌های استان اصفهان در این بازدید اظهار کرد: هر قدم و حرکتی که در مجموعه زندان‌های استان رخ می‌دهد از برکت خون شهدا و صداقت و پاکی دل‌های کارکنان و مجموعه خیرین بوده است.

 

وی پس از ارائه گزارش کوتاهی از روند فعالیت‌های مختلف در سطح استان، نگاه و حمایت‌های قوه قضائیه، سازمان زندان‌ها و برخی دستگاه‌های اجرایی و قضایی استان را از محورهای اصلی رشد و سربلندی استان اصفهان دانست و اجتماعی محور شدن زندان‌ها و تغییر نگاه مردم و مسئولان به زندان را از جمله دستاوردها عنوان کرد.

 

مدیرکل زندان‌های استان اصفهان، در گزارشی به روند احداث زندان جدید نظامیان اشاره کرد و گفت: مراحل احداث و تکمیل این زندان از محل اعتبارات دولتی و کمک‌های خیرین صورت گرفته است.

 

وی افزود: این زندان در زیربنایی به مساحت ۱۸۰۰ مترمربع احداث و ظرفیت ۱۵۰ نفر زندانی را دارد و ۹۸ درصد آن تکمیل شده است.

 

امیری اظهار کرد: به دلیل موافقت با اجرا و تکمیل این پروژه به صورت امانی در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی و این مجموعه تنها با ۱۵ میلیارد ریال احداث شده در حالی که اجرای آن به صورت پیمانی بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعتبار را به خود اختصاص می داد.

 

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز پس از بازدید از خوابگاه‌ها و مراکز مختلف این زندان از تلاش ها و خدمات مسئولان و دست اندرکاران مجموعه زندان‌های استان قدردانی کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین بهرامی گفت: تفکیک زندان‌ها و احداث زندان نظامیان در سراسر کشور از جمله برنامه‌های آتی سازمان قضایی نیروهای مسلح بوده که استان اصفهان با احداث این زندان در کشور پیش قدم است.

 

وی با اشاره به دقتی که در احداث این پروژه صرف شده است، افزود: تفکیک خوابگاه ها و در نظر گرفتن مراکز فرهنگی و رفاهی ویژه مددجویان نظامی، در ایجاد فضایی مناسب به منظور اصلاح مددجویان مؤثر است.

 

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان اصفهان نیز در این بازدید با اشاره به تلاش های صورت گرفته در احداث این پروژه، از خدمات مدیرکل و مجموعه کارکنان زندان های استان قدردانی کرد و اجرای فعالیت های مختلف اصلاحی و تربیتی در استان اصفهان را تحولی مهم برشمرد.

 

ابراهیم مهرانفر، تکمیل این پروژه را مرهون دقت و دغدغه های مدیرکل زندان های استان عنوان و اظهار امیدواری کرد که بزودی این پروژه به بهره برداری کامل برسد.

 

در ادامه، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و هیات همراه از زندان نسوان بازدید کردند.

 

انتهای پیام