دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » کاهش ۱۳ درصدی آمار طلاق در روسیه

کاهش ۱۳ درصدی آمار طلاق در روسیه

سازمان دولتی آمار و نظرسنجی‌های روسیه «روس استات» اعلام کرد: در سال گذشته تعداد طلاق‌های ثبت شده ۵۰۲ هزار مورد بوده که به نسبت سال گذشته ۱۳% کمتر شده است. طی سال گذشته مسکو بیشترین تعداد طلاق و کریمه بیشترین تعداد ازدواج را به خود اختصاص داده است. 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بحران سال ۲۰۱۵ بر وضعیت خانواده‌ها در روسیه نیز تاثیر گذاشته است و شهروندان کمتر از قبل، به ازدواج رسمی و یا حتی طلاق رغبت نشان می‌دهند. در سال گذشته تعداد موارد جدایی تا ۱۳ درصد (۵۰۲ هزار نفر رسما طلاق گرفته‌اند) کاهش یافته است؛ این در حالی است که سال ۲۰۱۴ در حدود ۵۷۴ هزار مورد طلاق ثبت شده بود. از طرفی تعداد موارد ازدواج رسمی (ثبت دفترخانه‌ای) نیز تا ۱٫۷درصد به نسبت سال ۲۰۱۴ کاهش یافته است (۹۸۳ مورد ازدواج رسمی).

طبق آمار موجود، در سالی که گذشت ۶۱ واحد فدرال روسیه کاهش زاد و ولد و ۴۳ منطقه کشور افزایش مرگ و میر را پشت سر گذاشته‌اند.

به گزارش روزنامه «ایزوستیا»، معمولا بیشترین آمار طلاق در شهر مسکو به رده سنی ۲۵ تا ۳۹ سال مربوط می‌شود. در نیمه اول سال ۲۰۱۵ نیز تعداد موارد درخواست طلاق این رده سنی در پایتخت کشور ۵۸درصد کل آمار طلاق شهر مسکو است (۱۸ هزار زوج از هم جدا شده‌اند).

با مقایسه بین شهرها و مناطق مختلف مسکو می‌توان نتیجه گرفت که مسکو از نظر آمار طلاق در صدر جدول و ناحیه خودگردان ننتسیا (کم‌جمعیت‌ترین واحد فدرال) در انتهای جدول قرار دارد. بر خلاف سایر مناطق روسیه که با کاهش آمار طلاق روبرو بوده‌اند، شبه جزیره کریمه نمودار صعودی داشته و در طی مدت یک سال گذشته ۲۱۸۶ زوج از هم جدا شده‌اند؛ از طرف دیگر کریمه بالاترین میزان ازدواج رسمی (۱۵%) را در مقایسه با سایر مناطق دارد (۴۷۶۵ زوج).

به طور کل با تکیه بر آمار «روس استات» می‌توان گفت از ژانویه تا می سال ۲۰۱۵ تعداد موارد ازدواج رسمی و طلاق به نسبت سال ۲۰۱۴ با افت همراه بوده است. به عبارتی در ازای هر یک هزار ازدواج، ۷۳۴ مورد طلاق به ثبت رسیده در حالیکه سال گذشته ۸۰۶ مورد طلاق بوده است.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد