دقایقی پیش مطلبی در ارتباط با اعلام نتایج آزمون وکالت بر روی خروجی ایسنا قرار گرفت که فقط حکایت از ادامه ی سردرگمی و ابهام دارد، مسئله وقتی نگران کننده تر می شود که بدانیم سرویس فقه و حقوق ایسنا در قریب به اتفاق موارد اولین مرجع اعلام اخبار اسکودا و حتی از وبسایت خود اسکودا هم بروز تر است! نکته ی جالب در همین زمینه اینکه سایت اسکودا از شب گذشته فقط اخبار خروجی ایسنا را در زمینه آزمون وکالت کپی و منتشر کرده است!!
وقتی دوستان ما در ایسنا به این حال حیرت و استیصال گرفتار شده اند ببینید حال و روز داوطلبان و خانواده هایشان چطور است.

 

متن خبر ایسنا:

اسکودا مقصر است، سازمان سنجش یا مسوولان قضایی؟!

سردرگمی مسوولان و بلاتکلیفی داوطلبان در اعلام نتایج آزمون وکالت 91

اعلام نتایج آزمون سال 91 کانون‌های وکلای دادگستری علی‌رغم پیش‌بینی مسوولان اسکودا و برنامه‌ریزی‌های سازمان سنجش، برای دومین روز متوالی هم‌چنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پیرو پیگیری‌های فراوان داوطلبان آزمون سال 91 کانون‌های رسمی وکلای دادگستری ایران برای اعلام نتایج این آزمون و علی‌رغم اعلام مسوولان اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای ایران (اسکودا) مبنی بر اعلام این نتایج تا سوم دی‌ و سپس تمدید آن تا روز دوشنبه چهارم دی، به نظر می‌رسد نوعی ناهماهنگی که دلیل آن نیز به طور روشن از سوی هیچ یک از مسوولان مرتبط با این موضوع بیان نشده، اعلام نتایج آزمون وکالت سال 91 همچنان با تاخیر مواجه خواهد بود.

تماس‌های مکرر و پی‌نوشت‌های مراجعه‌کنندگان به سایت خبرگزاری دانشجویان ایران بر روی اخبار مرتبط با این موضوع، حکایت از دغدغه جدی داوطلبان در پیگیری و اعلام نتایج آزمون وکالت دارد که براین اساس پیگیری‌های خبرنگاران حقوقی ایسنا نیز برای پاسخ به این مطالبات، تاکنون هیچ نتیجه مشخصی نداشته است.

براساس آخرین گفت‌وگوی «علی مندنی‌پور» رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با خبرنگار ایسنا، ظاهرا آنچه که ناهماهنگی و عدم صدور دستور انتشار نتایج آزمون وکالت از سوی مسوولان قضایی خوانده شده، اعلام این نتایج را باز هم با تاخیر مواجه کرده است.

مندنی‌پور به خبرنگار ایسنا گفت که تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت به اتحادیه‌ی وکلا و کانون وکلای دادگستری مرکز مربوط نیست و سازمان سنجش منتظر دستور مسوولان قضایی برای اعلام نتایج آزمون وکالت امسال است.

وی هم‌چنین تاکید کرد که آزمون وکالت امسال در صحت و سلامت برگزار شد و سوالات آزمون واضح بود. وی از بازگو کردن جزییات بیشتر درباره علت تاخیر آزمون وکالت خودداری کرد.

15 thoughts on “آخرین اخبار: ادامه ی سردرگمی و ابهام

 1. آخه عزیزای دلم استرس که چاره کارنیست خودتون که میدونیدصدامون به جایی نمیرسه پس آروم باشید.حرفتون روبزنید اماصبورباشید

 2. دیگه قبول شدن یا نشدن واسم اهمیتی نداره چون قیدشو زدم، خدا کنه حداقل ازمون قضاوت اینجوری نباشه.

 3. تو کل این مجموعه اکه یه عادل فردوسی پور بود مشکل الان حل بود!!!!!!!!!!!!!!!!!
  دیگه نه اسکودا میتونست بندازه گردن سنجش و نه سنجش میتونست جواب نده؟؟؟؟؟؟؟
  ما که دستمون از این جماعت کوتاه س محض خدا شما صدای ما باشین و همزمان از اسکودا و سنجش دلیل این تاخیرو بپرسین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 4. متاسفم براخودم وسایراشخاصی که خاستیم تحصیلات عالیه داشته باشیم.ای کاش شاگردسلمونی یا…میشدیم واینجورباهامون بازی نمیشد.

 5. چرا اینقدر با احساسات ما بازی میکننین.جوونا کم مشکل دارن شما هم مشکلاتشون دامن بزنین.دییوانه شدیم.پرچمداران حق که میگین وظایفتون دوبه نحو احسنت انجام میدین ولی باید عرض کنم خیلی ازبچه هامعتقدن از این کاراتون بوی خیانت میاد وگرنه چراهیچوقت آزمون های سراسری و ارشدو…با مشکلاتی اینچنین مواجه نمیشه؟44000نفرمنتظرن.بترسین از آه مردم .توصیه میکنم نامه علی ع به مالک رو بخونید ششااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایدبیدارشین

 6. در جهانی که همه ش مضحکه و تکراره
  تکه تکه شدن دل چه تماشا داره
  بابا لذتی که از اذیت کردن ما میبرنو زهر مارشون نکنین دیگه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. تاسف باره کلا زندگی توی همچین مملکتی که شهامت ابراز این رو هم ندارن که بگن تا چند روز برید پی کارتون جواب بی جواب!واقعا متاسفم… از این بی حرمتی

 8. خدایا مسئولان قوه قضاییه و آقایان با کانون مشکل دارن و ما هم بایدبمیریم و گردنمون پای pc خشک بشه
  .

 9. ببخشید ولی باور کنید درحال حاضر شاید تنها خبری که همه رو خوشحال کنه ، نیست و نابود شدن سنجش و سنجشیهاست.چون حداقل تکلیفمون روشن میشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شورشو درآوردن. بی وجدانی و بی مسئولیتی تا این حد!!!!!!!!!!

 10. براساس آخرین گفت‌وگوی «علی مندنی‌پور» رییس اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران با خبرنگار ایسنا، ظاهرا آنچه که ناهماهنگی و عدم صدور دستور انتشار نتایج آزمون وکالت از سوی مسوولان قضایی خوانده شده، اعلام این نتایج را باز هم با تاخیر مواجه کرده است.

  مندنی‌پور به خبرنگار ایسنا گفت که تاخیر اعلام نتایج آزمون وکالت به اتحادیه‌ی وکلا و کانون وکلای دادگستری مرکز مربوط نیست و سازمان سنجش منتظر دستور مسوولان قضایی برای اعلام نتایج آزمون وکالت امسال است.

  وی هم‌چنین تاکید کرد که آزمون وکالت امسال در صحت و سلامت برگزار شد و سوالات آزمون واضح بود. وی از بازگو کردن جزییات بیشتر درباره علت تاخیر آزمون وکالت خودداری کرد.

Comments are closed.