وکیل مدافع بابک زنجانی می‌گوید موکلش در پرونده بیمارستان پارسیان که هم اکنون در دست رسیدگی دادسرای کارکنان دولت قرار دارد، شاکی و مالباخته است. 

رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره پرونده بیمارستان پارسیان گفت: در این پرونده، بابک زنجانی شاکی است و حسب ظاهر، بیمارستان با سند جعلی به وی فروخته شده است.

وکیل مدافع متهم دریف اول پرونده نفتی با بیان اینکه موکلش در این پرونده، مالباخته است افزود: به عبارتی در این پرونده، زنجانی طلب‌کار و مالباخته است و پرونده با شکایت زنجانی، مفتوح است.

بر اساس این گزارش، در بیست و سومین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی بود که «ح.ف.ه» متهم ردیف سوم پرونده به ماجرای اختلافش با بابک زنجانی اشاره کرد و گفت: اختلاف من و زنجانی منجر به زندان افتادن من توسط وی شد و وقتی نزد بازپرس رفتم او به من گفت که کارمند اخراجی زنجانی بوده‌ام. به بازپرس گفتم که من کارمند اخراجی نبودم و عضو غیرموظف هیئت مدیره شرکت‌های زنجانی بودم.

پس از این اظهارات متهم ردیف سوم، بابک زنجانی که در جلسه دادگاه حضور داشت، با اجازه قاضی صلواتی در این باره گفت که من هیچ وقت آقای «ح. ف. ه» را به زندان نینداختم بلکه او مجموعه‌ای را به ما واگذار کرد که سندش جعلی بود.

متهم ردیف اول پرونده نفتی توضیح داد: در ماجرای فروش بیمارستان پارسیان آقای «ح. ف. ه» 50 میلیارد تومان پول گرفت اما سند بیمارستان جعلی بود. من شکایتی از او نکردم تا اینکه اطلاعات نیروهای مسلح شکایت کرد و او به زندان افتاد. من سند بردم و او را از زندان خارج کردم حالا چطور می‌گوید من او را به زندان انداختم، نمی‌دانم؟.

در ادامه جلسه بیست و سوم دادگاه نیز، قاضی صلواتی در پرسش‌های خود از متهم ردیف سوم، خطاب به وی گفت: طبق اظهارات بابک زنجانی در پرونده بیمارستان پارسیان شما عالمانه و عامدانه با استفاده از اسناد مجهول از طریق شخصی به نام (الف) بیمارستان پارسیان را به مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان به زنجانی فروختید که از این میزان ۴۴ میلیارد پرداخت می‌شود. در ردیابی چک‌ها که هم اکنون توسط مأموران امنیتی در حال پیگیری است، بخشی از این مبلغ به برخی بستگان شما و دو میلیارد تومان آن به یکی از نزدیکترین بستگان شما پرداخت شده است.

قاضی صلواتی در این جلسه گفت که پرونده بیمارستان پارسیان در دادسرای کارکنان دولت در حال پیگیری است.

تا کنون بیست و چهار جلسه از محاکمه متهمان پرونده نفتی برگزار شده و علاوه بر قرائت کیفرخواست و شکایت سازمان‌های شاکی شامل شرکت نفت، بانک مسکن و سازمان تامین‌اجتماعی، هر سه متهم پرونده و وکلای مدافع وی، دفاعیات خود را ارائه کردند.

در پایان جلسه بیست و چهارم، قاضی صلواتی پیرو تقاضای وکیل مدافع بابک زنجانی مبنی بر دادن مهلت چند ماهه برای تسویه بدهی، به متهم ردیف اول پرونده یک ماه مهلت داد تا نسبت به تسویه بدهی خود با شرکت نفت اقدام کند.

انتهای پیام/

منابع آزمون قضاوت٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬ کانون٬ کانون مرکز٬ کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ آخرین اخبار حقوقی٬ مرجع حقوقی٬ وکالت٬ آزمون