رئیس سازمان بازرسی کل کشور درباره آخرین وضعیت پرونده دفن یک هزار و ۷۰۰ تن سیب زمینی در شیراز، توضیحاتی ارائه کرد و در پاسخ این سئوال که آیا در بحث آلودگی هوای پایتخت، این سازمان ورود کرده است یا خیر گفت: هر جا خلاف قانون انجام شود، ما ورود می‌کنیم. 

ناصر سراج در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم درباره ماجرای دفن یک هزار و ۷۰۰ تن سیب زمینی در شیراز گفت که  سازمان بازرسی در این موضوع ورود کرده و مشغول است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: هنوز گزارش بازرسان تکمیل نشده اما به محض تکمیل شدن گزارشات، پرونده به مراجع ذی‌صلاح ارسال می‌شود. 

سراج در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه آیا سازمان بازرسی کل کشور در بحث آلودگی هوای پایتخت و برخورد با سازمان‌های خاطی در بوجود آمدن این وضعیت، ورود کرده است یا خیر گفت: به طور قطع هر جا خلاف قانون کاری انجام شود، ما ورود پیدا می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، آبان ماه امسال بود که خبر دفن یک هزار و ۷۰۰ تن سیب زمینی کشاورزان فسا و داراب در رسانه‌ها منتشر شد؛ ماجر از این قرار بود که بهجت حقیقی مدیر تعاون روستایی فارس با تشریح عملکرد تعاون روستایی این استان در شش ماه ابتدایی سال ۹۴، به بهترین اقدام این سازمان اشاره کرد و گفت:‌ در این مدت سازمان تعاون روستایی در حوزه بازرگانی به منظور تنظیم بازار سیب زمینی اقدام به خرید و امحای بیش از یک هزار و ۷۰۰ تن سیب زمینی در فارس کرده است.

هر چند این خبر جنجال‌های بسیاری آفرید و واکنش تند مهدی کوچک زاده نماینده مجلس شورای اسلامی را در پی داشت اما وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که سیب‌زمینی‌های امحا شده، فاسد بودند و قابلیت مصرف به عنوان خوراک دام را نداشتند.

محمود حجتی همچنین اعلام کرد که سازمان بازرسی مامور شده موضوع را کاملاً بررسی و رسیدگی کند که به چه دلیل این سیب زمینی‌ها فاسد شده و چه راهکارهایی برای جلوگیری از عدم دفن آن وجود داشته است.

انتهای پیام/

منابع آزمون قضاوت٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬ کانون٬ کانون مرکز٬ کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ آخرین اخبار حقوقی٬ مرجع حقوقی٬ وکالت٬ آزمون