به گفته رئیس پلیس قاچاق کالا و ارز نیروی انتظامی، حجم بالایی از تخلفات مرتبط با قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی از سوی شرکت‌های پخش‌کننده استانی رخ می‌دهد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، رسول دیناروند،‌ معاون وزیر و رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه مشترک بررسی و تحلیل مبارزه با قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی گفت: ایران حدود ۴ تا ۵ درصد از بازار سلامت جهان را در بر می‌گیرد که معادل ۱۰ میلیارد دلار است که از این میزان حدود ۱۷ درصد را کالاهای قاچاق به خود اختصاص داده است و این پدیده باید به صورت دقیق، کارشناسی و توام با هماهنگی میان نهادهای ذی‌ربط مورد توجه قرار گیرد.

همچنین پزشکیان ، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی نیز در خصوص وضعیت قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی گفت: رفع معضل قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی با ایجاد ساختار مناسب مبتنی بر قانون، سیستمی کردن ورود کالاهای پزشکی و تقویت زیرساختهای نظارتی و اطلاعاتی قابل حل است.

سرهنگ قدمی، رییس پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز ناجا نیز در این جلسه با اشاره به تشکیل کارگروههای مختلف در حوزه مبارزه با قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی در اداره آگاهی اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات در حوزه مبارزه با قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی، شرکت های پخش‌کننده استانی هستند که براساس برآوردهای انجام شده حجم بالایی از تخلفات را مرتکب شده‌اند.

در پایان مقرر گردید کمیته مشترک بین سازمانهای متولی تداوم یابد و طرحی جامع را حداکثر یک تا دوماه آینده ارائه کنند و در این طرح نظارت جدی‌تر، برخورد قاطع و سریع‌تر باید صورت پذیرد.

انتهای پیام/

 

منابع آزمون قضاوت٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬قانون مجازات اسلامی٬قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬وکالت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬کانون٬ کانون مرکز٬ کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬آخرین اخبار حقوقی٬ مرجع حقوقی٬ وکالت٬ آزمون