رییس سازمان تعزیرات حکومتی طی سخنانی بر ضرورت بازبینی قوانین و مقررات مربوط به قاچاق دارو تاکید کرد و گفت: وضعیت قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی در کشور تکان دهنده است.

به گزارش خبرنگار قضایی  علیرضا جمشیدی در جلسه مشترک بررسی و تحلیل مبارزه با قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی گفت: داروهای قاچاق به وفور در سطح جامعه یافت می‌شود و هرکسی می‌تواند اقلام موردنظر خود را به سهولت تهیه کند و این در شرایطی است که نظارت و برخورد شایسته و بایسته در این حوزه انجام نمی‌شود.

جمشیدی با اشاره به رسیدگی به ۹۵ درصد از این پرونده ها در سازمان تعزیرات حکومتی افزود: تخلفات مربوط به قاچاق تجهیزات پزشکی نیز از جمله مسائل و تخلفاتی جدی به شمار می‌روند که گاه این تخلفات تکان‌دهنده هستند.

رییس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: بحث دارو و تجهیزات پزشکی قاچاق، مقوله‌ای مربوط به سلامتی مردم است و این درحالی است که مردم قدرت انتخاب در مقابل این کالاها را ندارند و ناچار هستند از این کالاها و خدمات استفاده کنند و این امر بیانگر ظلم مضاعف به شهروندان است.

معاون وزیر دادگستری تصریح کرد: در بحث مبارزه با قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی از دو منظر قوانین و مقررات و تعدد متولیان امر مبارزه با این تخلفات با مشکلات جدی مواجه هستیم چرا که از سویی قوانین و مقررات فاقد قدرت بازدارندگی کافی هستند و باعث اتلاف وقت می‌شوند و از سوی دیگر تعدد متولیان امر باعث شده است این حوزه با مشکلات فراوانی مواجه شود.

وی افزود: بیش از ۲۰ میلیارد دلار حجم قاچاق کالا به کشور است که معادل نیمی از بودجه کشور است و از این حجم دارو و تجهیزات پزشکی بخش قابل توجهی از این میزان قاچاق را به خود اختصاص می‌دهد. در بحث قاچاق دارو و تجهیزات پزشکی دو بخش ساختاری، زیربنایی و پیشگیری و نیز برخورد با متخلفان باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرند.

معاون وزیر دادگستری با اشاره به وجود نواقص در بحث کشف و رسیدگی به کالاهای قاچاق در کشور اظهار داشت: بحث مبارزه با قاچاق کالا از جمله دارو و تجهیزات پزشکی باید به صورت جدی و توام با هماهنگی میان بخشهای مختلف از جمله وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، سازمان تعزیرات حکومتی، پلیس فتا، اداره آگاهی و … با رویکرد زیربنایی و توام با برخورد با متخلفان صورت گیرد.

انتهای پیام/

 

 

منابع آزمون قضاوت٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬قانون مجازات اسلامی٬قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬ منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬وکالت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬کانون٬ کانون مرکز٬ کانون وکلا٬ کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬آخرین اخبار حقوقی٬ مرجع حقوقی٬ وکالت٬ آزمون