دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » صدور پروانه موسسه میانجیگری تا زمان تصویب آیین نامه میانجیگری در هیات وزیران امکان پذیر نیست

صدور پروانه موسسه میانجیگری تا زمان تصویب آیین نامه میانجیگری در هیات وزیران امکان پذیر نیست

۸ آذر ۱۳۹۴ خبر "ابلاغ" آیین نامه میانجیگری در امور کیفری موضوع ماده ۸۴ قانون آیین دادرسی کیفری از سوی رییس قوه قضائیه منتشر شد، همان زمان هم با توجه به تصریح این ماده در مورد لزوم تصویب این آیین نامه در هیات وزیران ابهاماتی ایجاد شده بود.

حالا معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در تصحیح این روند و احتمالا برای پاسخگویی به مراجعات و تماس هایی که برای اطلاع از فرایند صدور پروانه موسسات میانجیگری انجام می شده است با انتشار اطلاعیه توضیح داده است که صدور پروانه موکول به تصویب آیین نامه در هیات وزیران است.

البته با توجه به چالش های معمول میان قوای قضاییه و مجریه، این طور به نظر می رسد اولا نباید در کوتاه مدت انتظار تصویب این آیین نامه در هیات وزیران را داشته باشیم و ثانیا باید منتظر تغییر و تحولاتی در ساختار آیین نامه ابلاغ شده از سوی رییس قوه قضاییه باشیم.

متن خبر به نقل از معاونت منابع انسانی قوه قضاییه به این شرح است :

به اطلاع کلیه متقاضیان پروانه موسسه میانجیگری می رساند با توجه به لزوم تصویب آیین نامه میانجی گری در امور کیفری توسط هیات محترم وزیران، پذیرش تقاضای صدور پروانه متقاضیان تا زمان یاد شده امکان پذیر نمی باشد.

به گزارش معاونت منابع انسانی قوه قضاییه در راستای اجرای ماده ۸۴ قانون آیین دادرسی کیفری و با عنایت به تصویب آیین نامه میانجی گری در امور کیفری توسط ریاست محترم قوه قضاییه؛ به اطلاع کلیه متقاضیان پروانه موسسه میانجیگری می رساند؛ با توجه به لزوم تصویب آیین نامه میانجی گری در امور کیفری توسط هیات محترم وزیران، پذیرش تقاضای صدور پروانه متقاضیان تا زمان یاد شده امکان پذیر نمی باشد.

براساس آیین نامه میانجی گری در امور کیفری، میانجی‏گری فرایندی است که طی آن بزه‏ دیده‏ و متهم با مدیریت میانجی‏گر در فضای مناسب در خصوص علل، آثار و نتایج جرم انتسابی و نیز راه های جبران خسارات ناشی از آن نسبت به بزه ‏دیده‏ و متهم گفتگو نموده و در صورت حصول سازش، تعهدات و حقوق طرفین تعیین می ­گردد .

همچنین براساس ماده ۱۴ این آیین نامه به منظور احراز صلاحیت مؤسسه و صدور پروانه میانجی گری، هماهنگی، برنامه­ ریزی، ایجاد وحدت رویه و نظارت بر فعالیت مؤسسات میانجی گری و ابطال پروانه مذکور، در سراسر کشور، مرکز امور میانجی گری در معاونت منابع انسانی قوه قضاییه تشکیل می ­شود.

لازم به ذکر است پس از تصویب آیین نامه در هیات محترم وزیران، مدارک مورد نیاز و مراحل صدور پروانه موسسسه میانجیگری در اطلاعیه های بعدی از طریق پرتال جامع معاونت منابع انسانی به نشانی (www.qazahrm.ir) اعلام خواهد شد.

 

 

آخرین اخبار حقوقی٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت٬ وکالت ۹۵

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد