رئیس سازمان پزشکی قانونی درباره علت حضورش در دادگاه کیفری استان تهران توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، سه سال پیش یعنی ۲۵ دی ماه سال ۹۱ بود که رسانه‌ها به نقل از رئیس اورژانس خراسان رضوی از گازگرفتگی پنج زائر اهوازی در مجتمع اسلامی واقع در خیابان دانش مشهد خبر دادند و اعلام کردند بر اثر این حادثه، چهار زائر فوت کرده و یک نفر نیز به کما رفته و به بیمارستان منتقل شده است. نزدیک به یک ماه بعد هم پنجمین زائر حادثه گازگرفتگی که به کما رفته بود فوت کرد.

پس از فوت زائران این حادثه، اولیاء دم فوت شدگان علیه این زائرسرا که زیرمجموعه یک تشکیلات فرهنگی بود و ریاست این تشکیلات را نیز احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور بر عهده داشت، اقامه دعوا کردند. هرچند دیه فوت‌شدگان این حادثه همان موقع پرداخت شد اما مثل اینکه این قصه سر دراز دارد و امروز (سه‌شنبه) سوم آذر ماه رئیس پزشکی قانونی که رئیس تشکیلات فرهنگی مرتبط با زائرسرا نیز محسوب می‌شد، در همین ارتباط در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران حضور یافت.

شجاعی در همین ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، درباره علت حضور خود در دادگاه و اینکه چرا به رغم پرداخت دیه، دادگاه تشکیل شده است گفت: این موضوع اصلا به ما ربطی نداشته و آن مجموعه برای خود مدیر و هیئت مدیره داشت. بروند بررسی کنند و اگر خطایی بوده رسیدگی شود.

رئیس پزشکی قانونی ادامه داد: متاسفانه پشت این قضیه  افرادی هستند که می‌خواهند آبروریزی کنند در صورتی که اصلا ارتباطی به من ندارد.

شجاعی در پاسخ به این سئوال که آیا جلسه آخر بود یا خیر گفت: فکر می‌کنم تمام شود. البته جلسه خوبی بود و وکیل ما دفاع خوبی را انجام داد. این ماجرا، مثل این می‌ماند که در یک مجمعی، مدیرعامل یک موسسه فرهنکی باشید که این موسسه هم زیرمجموعه‌هایی دارد و آنها هم مستقل هستند. مثل این است که کارمند یک شرکتی یک جایی خطایی انجام دهد و تصادف کند اما بگویند تو بی‌تقصیری و باید رئیست توضیح بدهد در حالیکه هر کسی مسئول کارخودش است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی اضافه کرد: البته معتقدم مسئله حل می‌شود زیرا اصلاً ارتباطی به ما ندارد که بخواهیم پاسخ بدهیم.

شجاعی در پاسخ به این سئوال که آیا دیه این افراد پرداخت شده است یا خیر؟ گفت: همان موقع دیه پرداخت شد و به حساب ریخته شده است.

 

آخرین اخبار حقوقی٬ آخرین رای وحدت رویه دیوان عالی کشور٬ آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬دوره آمادگی وکالت ۹۵٬سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬کارشناسی ارشد٬ کانون٬کانون مرکز٬ کانون وکلا٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ مرجع حقوقی٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت٬ منابع آزمون قضاوت ۹۵٬ منابع آزمون وکالت٬منابع آزمون وکالت ۹۵٬ نظام وظیفه٬ وکالت٬ وکالت ۹۵

انتهای پیام/