اجرای مجازات‌های جایگزین حبس و آزادی مشروط اولویت کاری سازمان زندانها

رئیس سازمان زندان‌ها اجرای مجازات‌های جایگزین حبس و آزادی مشروط را یکی از اولویت‌های کاری این سازمان در سال ۹۳ عنوان کرد.
خبرگزاری فارس: اجرای مجازات‌های جایگزین حبس و آزادی مشروط اولویت کاری سازمان زندانها

غلامحسین اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی فارس در خصوص اولویت‌های کاری سازمان زندان‌ها در سال ۹۳ گفت: مهمترین وظیفه ما گام برداشتن در مسیر تحقق منویات مقام معظم رهبری است.

وی با اشاره به اینکه سازمان زندان‌ها اقدامات اصلاحی، تربیتی و فرهنگی متعددی را انجام می‌دهد گفت: تلاش ما این است که در سال ۹۳ فعالیت‌های فرهنگی،‌اصلاحی و تربیتی را در زندان‌ها با تکیه بر فرهنگ دینی و سبک زندگی اسلامی تقویت کند.

اسماعیلی تقویت فعالیت‌ها و اقدامات فرهنگی در زندان‌ها را مثبت ارزیابی کرد و افزود: بدون شرط افزایش سلامت و فرهنگ در زندان‌ها موجب کارآمدی بیشتر نظام زندانبانی می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تصریح کرد: یکی از اولویت‌های کاری ما در سال ۹۳ اجرای مجازات‌های جایگزین حبس و آزادی مشروط است چرا که این موارد در ماموریت‌های قانونی ما گنجانده شده و لازم‌الاجرا است.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه قانون آئین دادرسی کیفری نیز به تازگی به تصویب رسیده است گفت: قوه قضائیه باید در یک بازده زمانی ۶ ماهه مقدمات اجرایی این قانون را فراهم کند. چرا که بخشی از این قانون مربوط به مجازات حبس و طبقه‌بندی زندانیان به سبک جدید می‌شود.