دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » متفرقه » توضیحات رئیس دادگاه انتظامی قضات درباره 29 وکیل احراز صلاحیت نشده

توضیحات رئیس دادگاه انتظامی قضات درباره 29 وکیل احراز صلاحیت نشده

رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات گفت که نتیجه بررسی صلاحیت 29 وکیل برای نامزد شدن در انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز بزودی اعلام می‌شود.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام نیری در حاشیه سفر مسئولان عالی قضایی به استان کرمانشاه در پاسخ به سوالی درباره رد صلاحیت 29 وکیل دادگستری گفت: 29 وکیل ردصلاحیت نشده بودند بلکه درباره این تعداد از وکلا بررسی‌ها انجام نشده بود ولی قرار بود بررسی‌ها روز چهارشنبه در شعبه رسیدگی کننده تمام و نتیجه آن اعلام شود.

وی در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین علت رد صلاحیت وکلا برای نامزدی در انتخابات هیات مدیره کانون چیست؟ گفت: من خودم نمی‌دانم زیرا شعبه رسیدگی کرده و من اطلاعی ندارم.

نیری افزود: البته ردصلاحیت تعبیر درستی نیست. بلکه تعبیر درست، عدم احراز صلاحیت است.

رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات در پاسخ به این سوال که آیا از بعد سفر مسئولان قضایی به ارومیه تاکنون در بخش قضاوت، انفصال نداشته‌ایم؟ گفت: این دادگاه همیشه وجود دارد و بررسی می‌کند و اگر موارد مهمی باشد اعلام می‌شود.

وی درباره بیشترین شکایت مطرح شده در این دادگاه گفت: بیشترین شکایات در رابطه با کیفیت رسیدگی به پرونده است، زیرا ممکن است قضات دقت، استعلام یا ابلاغ نکرده باشند و ضوابط لازم را رعایت نکرده باشند.

نیری گفت: 99 درصد شکایات از این قبیل است که مورد بررسی قرار می‌گیرد هرچند این موارد موجب انفصال نمی‌شود.
رییس دادگاه عالی انتظامی قضات: 29 وکیل دادگستری رد صلاحیت نشده بودند
کرمانشاه – ایرنا – رییس دادگاه عالی انتظامی قضات با تکذیب خبر رد صلاحیت 29 وکیل نامزد انتخابات هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز ، گفت: نتیجه بررسی صلاحیت آنها بزودی اعلام می شود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام ˈنیریˈ در حاشیه سفر رییس قوه قضاییه به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران گفت: در باره این وکلا بررسی ها انجام نشده، قرار بود بررسی ها روز چهارشنبه (هفتم اسفند ماه جاری) در شعبه رسیدگی کننده تمام و نتیجه آن اعلام شود.
رییس دادگاه عالی انتظامی قضات اضافه کرد: البته رد صلاحیت تعبیر درستی نیست، بلکه تعبیر درست، عدم احراز صلاحیت است.
حجت الاسلام نیری در پاسخ به این سوال که مهم ترین علت رد صلاحیت وکلا برای نامزدی در انتخابات هیات مدیره کانون چیست؟ گفت: شعبه رسیدگی کننده اطلاع دارد و من در جریان نیستم.
رییس دادگاه عالی انتظامی قضات در پاسخ به این سوال که آیا در ماه های گذشته انفصال از خدمت در بخش قضایی وجود داشته است افزود: این دادگاه همیشه وجود دارد، بررسی می کند و در صورت وجود موارد مهم اعلام خواهد شد.
وی درباره بیشترین شکایت مطرح شده در دادگاه عالی انتظامی قضات گفت: بیشترین شکایات در رابطه با کیفیت رسیدگی به پرونده است، زیرا ممکن است قضات دقت، استعلام یا ابلاغ نکرده و ضوابط لازم را رعایت نکنند، 99 درصد شکایات از این قبیل است که مورد بررسی قرار می گیرد هرچند این موارد موجب انفصال نمی شود.

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد