در پی تلاقی امتحانات دانشجویان دانشگاه پیام‌نور با آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و مشکل ایجاد شده برای برخی از دانشجویان، معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور، گفت: دانشجویان بین دو امتحان دانشگاه پیام‌نور و یا کنکور دانشگاه آزاد، یکی را انتخاب کنند.

دکتر دل‌افکار در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه آزمون‌های دانشگاه پیام‌نور به صورت سراسری برگزار می‌شود، تصریح کرد: بر این اساس با توجه به اینکه همه دانشجویان دانشگاه خود را برای امتحان آماده می‌کنند، نمی‌توان برای تعداد خاصی از دانشجویان که خواستار شرکت در آزمون دانشگاه آزاد هستند، امتحان را لغو و یا جابجا کرد.

وی اضافه کرد: بر این اساس داوطلبانی که برای کنکور دانشگاه آزاد شرکت کرده‌اند، می‌توانند واحد خود را حذف و در تابستان مجددا آن را اخذ کنند.

معاون آموزشی دانشگاه پیام‌نور افزود: دانشگاه پیام‌نور در فصل تابستان دروس ترم 6 تا 9 را ارائه می‌کند و دانشجویان داوطلب کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که قاعدتا در ترم‌های آخر مشغول به تحصیل هستند، می‌توانند این دروس را در تابستان اخذ کنند.

دل‌افکار افزود: همچنین در صورتی که دانشجویان تنها دو درس آنها باقی مانده باشد، می‌توانند این دو درس را از طریق معرفی به استاد بگذرانند.