مهلت انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد تا شنبه/ یک شرط برای تکرار انتخاب رشته مجازین
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آغاز انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 92، گفت: تا ساعت هشت صبح امروز، 10 هزار داوطلب اقدام به انتخاب رشته کرده‌اند.

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به تعداد 362 هزار و 938 نفری داوطلبان مجاز در این آزمون اظهار کرد: داوطلبان باید پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مطالعه دقیق آن و پس از اعمال موارد و اصلاحات لازم حداکثر 100 کدرشته محل را از میان کدرشته محل‌های کد رشته امتحانی مجاز، انتخاب و آن‌ها را به ترتیب اولویت علاقه و پس از اطمینان از صحت، در فرم الکترونیکی انتخاب رشته ثبت کنند.

وی با بیان اینکه انتخاب رشته داوطلبان مجاز تا ساعت 24 روز شنبه 28 اردیبهشت ادامه خواهد داشت، تصریح کرد: در صورت انجام صحیح مراحل انتخاب رشته، کد 15 رقمی از طریق سایت سازمان در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که نشانگر انجام مراحل طی شده به طور صحیح است.

توکلی افزود: چنانچه داوطلبی به هر دلیل موفق به دریافت کد 15 رقمی نشود، به منزله آن است که انتخاب رشته وی در سایت سازمان ثبت نشده و مجددا باید انتخاب رشته را تکرار کند.