دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » مجلس لایحه اصلاح قانون کار را به دولت بازمی‌گرداند

مجلس لایحه اصلاح قانون کار را به دولت بازمی‌گرداند

«در جلسه‌‌ی هفته گذشته کمسیون اجتماعی مجلس نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی به اتفاق اعلام کردند که مواد این لایحه مورد تایید آن‌ها نیست/ کمسیون اجتماعی مجلس از سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا به منظور بررسی لایحه اصلاتا هرچه زود‌تر جسله شورایعالی کار را تشکیل دهد.»

رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه‌ای که دولت برای اصلاح قانون کار تدوین کرده است مورد تایید گروه‌های کارگری و کارفرمایی نیست.

به گزارش رساله حقوق به نقل از ایلنا «علیرضا محجوب» گفت: در جلسه‌ای که هفته گذشته به منظور بررسی لایحه اصلاح قانون کار در کمسیون اجتماعی مجلس برگزار شد، نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی به اتفاق اعلام کردند که مواد این لایحه مورد تایید آن‌ها نیست.
وی گفت: به همین دلیل کمسیون اجتماعی مجلس ضمن بازگرداندن لایحه ارسالی دولت، از سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا به منظور بررسی این لایحه، هرچه زود‌تر جسله شورایعالی کار را تشکیل دهد.
دبیرکل خانه کارگر بابیان اینکه طبق قانون برنامه پنجم توسعه، دولت موظف است تا لایحه اصلاح قانون کار را بر مبنای توافق تشکلهای کارگری و کارفرمایی تهیه و برای تصویب به مجلس ارسال کند، گفت: واکنش نمایندگان کارگری و کارفرمایی به لایحه ارسالی دولت نشان می‌دهد که دولت برخلاف قانون برنامه عمل کرده است.
محجوب ادامه داد: مجلس زمانی بررسی لایحه اصلاح قانون کار را دستور کار خود قرار می‌دهد که بداند دولت طبق قانون برنامه و با مشارکت گروه‌های اجتماعی لایحه اصلاح قانون کار را تدوین کرده است.
رئیس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه لایحه اصلاح قانون کار تنها شامل پیشنهادات دولت است گفت: در این لایحه حداقل هفت مورد وجود دارد که شرکای اجتماعی درباره آن‌ها به توافق نرسیده‌اند.
مطالب مرتبط:

اصلاح قانون مالیات های مستقیم در دستور کار مجلس
لایحه قانون جامع وکالت و مالکیت ادبی و هنری
شتاب مجلس برای بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات
مجلس منتظر است؛ دولت هنوز لایحه جامع وکالت را ارسال نکرده است

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد