دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » آزمون وکالت » حسین فریدون بازهم حاضر به مصاحبه نشد + فیلم

حسین فریدون بازهم حاضر به مصاحبه نشد + فیلم

حسین فریدون برادر رئیس جمهور که امروز (دوشنبه) دوم اردیبهشت، چهارمین جلسه محاکمه‌اش برگزار شد، بی اعتنا به سئوال خبرنگاران، دادگاه را ترک کرد.

حسین فریدون بازهم حاضر به مصاحبه نشد + فیلم

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، ۲۵ تیر سال ۹۶ بود که حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای معاون اول و سخنگوی قوه‌قضائیه از بازداشت فریدون خبر داد و گفت: چندین نوبت در خصوص این فرد و افراد مرتبط با وی تحقیق شد. برخی افراد بازداشت و برخی هم آزاد هستند. روز گذشته(۲۴ تیر) برای وی قرار تامین صادر شد اما چون قرار تامین (وثیقه) را نداد، به زندان معرفی شد. اگر وثیقه را تامین کنند، آزاد می شوند زیرا بازداشت موقت نیست.»

تنها یک روز پس از بازداشت، فریدون با تودیع وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی که گفته می‌شود توسط حسن قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تامین شد، از زندان بیرون آمد.

تقریباً یکسال و هفت ماه بعد، یعنی ۲۸ بهمن امسال، محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه‌قضائیه از صدور کیفرخواست پرونده فریدون خبر داد و گفت که دادگاه رسیدگی به اتهامات او اسفند ماه برگزار می‌شود.

نکته جالب توجه در این بین، همزمان شدن صدور کیفرخواست پرونده فریدون با رسیدگی به پرونده مفسدان اقتصادی در دادگاه‌های ویژه و بر اساس استجازه اخذ شده از رهبر معظم انقلاب بود.

تصور می‌شد پرونده فریدون که پیشتر سخنگوی قوه‌قضائیه گفته بود اتهامات او مربوط به مسائل مالی است، در دادگاه‌های ویژه مفاسد اقتصادی و به صورت علنی مانند سایر متهمان این پرونده‌ها رسیدگی شود زیرا در ماده ۱۰ آئین‌نامه اجرایی استجازه اخذ شده از رهبر انقلاب آمده است:«همه دادگاه ها موظفند پرونده های مربوط به جرایم را که تا کنون منتهی به صدور رأی بدوی نشده است، رونوشتی از کیفرخواست و قرار جلب به دادرسی را برای ارجاع به شعبه دادگاه به معاونت اول قوه قضاییه ارسال کنند.»

اما این اتفاق نیفتاد و جلسات اول و دوم محاکمه فریدون و سایر متهمان پرونده، پشت درهای بسته برگزار شد تا اینکه محسنی اژه‌ای علت برگزاری غیرعلنی دادگاه فریدون را این طور توضیح داد:«اتهام حسین فریدون اتهام اخلال در نظام اقتصادی نیست و  مشمول اجازه (رهبری برای رسیدگی ویژه به مفاسد اقتصادی) نمی‌شود و مشمول قانون قبلی است.»

این پرونده علاوه بر فریدون، ۶ متهم دیگر هم دارد که نخستین جلسه آن ۳۰ بهمن ۹۷ در شعبه ۱۰۵۹ دادگاه ویژه کارکنان دولت به ریاست قاضی عالیشاه برگزار شد.

 

بیشتر بخوانید

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد