محسنی اژه‌ای در نشست خبری روز گذشته خود با بیان این که باید قوانین وکالت بازنگری شود گفت: «به عقیده من ما باید آزمون‌های بیشتری برگزار کنیم، گرچه کانون وکلا مدعی است ما وکیل کم نداریم اما از حقوقدانان آزمون بگیریم، اگر کاری بود مراجعه شود و اگر کاری نبود مراجعه نشود؛ این اشکالی ندارد.»

رئیس کانون وکلای مرکز در واکنش به این اظهارات در اینستاگرام خود نوشت: 

▪️ ایشان فرموده‌اند که باید فارغ‌التحصیلان بیشتری با آزمون‌های مکرر وکیل دادگستری شوند. حال چرا افراد بیشتری به عنوان کارآموزان قضایی جذب نمی‌شوند که به جای تعیین وقت دوساله در رسیدگی برخی از شعبات دادگاه‌های تجدیدنظر، امور مردم زودتر حل و فصل شود؟ 

البته رییس محترم قوه قضاییه و سایر مسئولین به درستی فرمودند که قرار نیست هر فارغ التحصیلی قاضی دادگستری شود. 

▪️ آیا امکانات کافی برای آموزش همین افرادی که به عنوان کاراموز جذب شده‌اند در دادگستری و دفاتر وکلا وجود دارد؟ و آیا نهایتاً ایجاد اشتغال واقعی و‌ کسب حداقل درامد برای جوانان ممکن است؟ 

▪️ ایشان فرموده‌اند که جذب وکیل بیشتر شود و اگر کار هم نبود، وکلا کار نکنند. پس، از طرفی تکلیف اشتغال وکلایی که جذبشان بر اساس نظر شما خواهد بود و از طرف دیگر مسئولیت آمار بیکاری چهل درصدی وکلا بر عهده چه کسی است؟ 

▪️ اگر اشتغال وکلا ارتباطی به آن مقام ندارد، پس چرا به جای حل مشکلات عدیده کشور و قوه‌ی قضاییه، محور مصاحبه‌های ایشان همواره وکلای دادگستری و حق‌الوکاله چند نفر خاص است که جزو مشکلات مردم نیست؟ ناگفته نماند که اخذ حق‌الوکاله اختلاس یا ارتشا محسوب نمی‌شود. اگر واقعا این چند وکیل خاص در اختلاس و‌پولشویی دخالتی داشته‌اند و یا عملشان جرم دیگری محسوب می‌شود، ایشان را به ما معرفی بفرمایند تا موجب نشود که همواره محور مباحث ایشان در مصاحبه‌های مطبوعاتی قرار گیرد. 

▪️ ایشان از ضرورت بازنگری طرح جامع وکالت و جذب برابر سخن گفته‌اند. مستحضرند که بخشی از اعتراض،اختصاص ظرفیت سی درصدی برای سهمیه‌ی ایثارگران و خانواده‌ آن‌هاست که ارتباطی به عملکرد کانون ندارد و طبعاً در این مورد نیز باید اظهار نظر می‌شد.