دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » کمالی پور: کاهش ۴۰درصدی تعداد زندانیان با تصویب طرح ساماندهی زندانیان/ تلاش برای افزایش بودجه قوه قضاییه در سال ۹۸

کمالی پور: کاهش ۴۰درصدی تعداد زندانیان با تصویب طرح ساماندهی زندانیان/ تلاش برای افزایش بودجه قوه قضاییه در سال ۹۸

یحیی کمالی پور؛ در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص طرح ساماندهی و کاهش جمعیت زندانیان گفت: این طرح را در کمیسیون حقوقی و قضایی بررسی و مصوب کردیم که فقط چند مورد به کارگروه تخصصی ارجاع داده شده است که پس از اعلام نظر این کارگروه، طرح را کامل کرده و به صحن خواهیم آورد.

وی ادامه داد: آنچه که در بحث کاهش جمعیت کیفری زندانیان اهمیت دارد قرارهای تامین کیفری است که امروزه درصد اعظمی از بازداشتی های ما ناشی از صدور قرارهای کیفری،وثیقه، کفالت و بازداشت موقت و… است.

باید مانع از افزایش تعداد زندانیان شویم

کمالی پور با اشاره به اینکه ما تلاش میکنیم کسانی که با قرار وثیقه به زندان فرستاده می شوند مانع این کار شویم افزود: همچنین می توانیم عنوان کیفری از برخی جرایم را حذف کنیم و به تخلفات ارتباط دهیم که این تخلفات در مجامع صنفی مرتبط خود رسیدگی شوند تا دامنه شمول عناوین مجرمانه را کاهش دهیم.

۱۷ زندان استاندارد در کشور داریم

وی به حضور رییس سازمان زندان های کشور در کمیسیون حقوقی مجلس اشاره کرد و گفت: طبق آماری که ایشان ارائه کردند در مجموع فقط ۱۷ زندان استاندارد در کشور داریم و مابقی زندان ها فاقد استانداردهای لازم هم از لحاظ وضعیت فیزیکی و هم از لحاظ جمعیت کیفری هستند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون حقوقی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در حوزه انتخابی بنده که جیرفت است زندانی برای ۲۰۰ نفر ساخته شده درحالیکه الان حدود ۱۳۰۰ نفر زندانی را در خود جای داده است و طبق آماری که داریم تقریبا وضعیت زندان های کل کشور به این شکل است.

کاهش ۴۰ درصدی زندانیان با تصویب طرح ساماندهی زندانیان

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ما اگر نتوانیم قضات خود را راضی کنیم که از ابزار حبس کمتر استفاده کنند می توانیم با تصویب این طرح  دامنه شمول زندانیان را کم کنیم و اگر این طرح تصویب شود شاهد کاهش ۳۰تا۴۰ درصدی زندانیان در کشور خواهیم بود.

کمالی پور افزود: در سال های گذشته بودجه قوه قضاییه ۲٫۹ بود در سال گذشته به دلیل گرفتاری هایی که داشتیم نتوانستیم آنچه  را که برای این قوه مصوب کرده بودیم را در اختیارشان بگذاریم و وضعیت امسالمان نیز بهتر از سال گذشته نخواهد بود ولی تلاش می کنیم ضرورت ها را منطبق با بودجه ای که داریم اجرایی کنیم.

وی در پایان گفت: ما تلاش خواهیم کرد این رقم را در بودجه ۹۸ افزایش دهیم ولی در کل شرایط مملکت را نیز در نظر می‌گیریم.

گروه آموزشی وکیل راهنما با مدیریت استاد حسن زاده

کسب رتبه ۱,۲,۳ کانون خراسان آزمون وکالت ۹۶

فلسطین ۱۶ پلاک ۴۴

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد