دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » تغییرمسیر پذیرش وکیل در طرح جامع وکالت

تغییرمسیر پذیرش وکیل در طرح جامع وکالت

تغییرمسیر پذیرش وکیل در طرح جامع وکالت/ جذب وکیل باید مطابق نیاز جامعه افزایش پیدا کند

عزت الله یوسفیان ملا نماینده مجلس دهم در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه تشکیلاتی مانند کانون وکلا نمی تواند درجذب وکیل و مشاوران حقوقی سختگیرانه عمل کند، گفت:‌ البته مسیر ورود متقاضیان و تحصیل کردگان رشته حقوق به کانون وکلا را هم نمی توان خیلی باز گذاشت، بنابراین انحصاری عمل کردن و جذب تعداد کمی از افراد و عضو جدید در کانون وکلا سبب ایجاد مشکلاتی می شود؛ به طورحتم رفع این مشکل با تدوین طرحی در مجلس تاثیر موثری در جلوگیری از تضییع حقوق افراد دارد.

نباید شرایط را درجذب افراد به هرنحو و شکلی بازگذاشت

‌ این رویه نیز فضای وکالت را غیرقابل کنترل می کند، بنابراین باید به اندازه نیازجامعه پروانه وکالت صادرشود؛ ضمن اینکه صدور پروانه به صورتی انجام نگیرد که حتی افراد دارای مسئله و مشکل هم به کانون وکلا وارد شوند؛ زیرا فعالیت  افراد مسئله دار درسیستم قضایی معضلاتی را ایجاد می کند.

در مقطعی دفتر امور مشاوران قوه قضاییه مرتب برای فعالیت وکلا پروانه صادر می کرد، اما متاسفانه در کسب اهداف خود موفق عمل نکرد؛ به طوری که کانون وکلا توانست سیستم جذب وکیل را بسته نگه دارد، بنابراین پیگیری حل این مشکل نباید فضارا به سمت و سویی پیش برد که سیستم بازی درجذب وکیل به وجود آید؛ اما در این اینکه شرایط و سیستم آزمون کانون وکلا باید تغییر کند هیچ شکی وجود ندارد.

‌ به طورحتم نحوه جذب و پذیرش وکیل باید تغییرکند، اما تغییرات نباید سبب بی در و پیکر شدن سیستم جذب وکیل شود؛ باید طبق نیاز کشور افزایش جذب وکیل در دستور کار قرارگیرد؛ ولی اگرسیستم بدون اصول و قانون بازشود، مشکلاتی در امرقضاوت و وکلات سالم به وجود می آورد.

مرکز مشاوران قوه قضاییه پروانه وکالت صادر نمی کرد، اما دربرنامه ۵ ساله سوم توسعه ناگزیر و به ناچار به این بحث ورود کرد، ضمن اینکه درحال حاضرپروانه های صادرشده تعداد کمی بوده و باید تغییراتی دراین بخش به وجود آید./

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد