0 آپدیت جدید از تلگرام دریافت شد.
آزمون وکالت در ایالت نیویورک | دادآزمون
دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » آزمون وکالت » آزمون وکالت در ایالت نیویورک

آزمون وکالت در ایالت نیویورک

آزمون وکالت در ایالت نیویورک


در صورتی که وکیل دانش، آگاهی، مهارت و شایستگی های لازم را نداشته و نتواند موکل خود را در محاکم قضایی به خوبی تمثیل نماید بازتاب آن نه تنها مربوط به کار پرفسیونالی او بوده ، بلکه بیشترین آسیب را به موکل و استقلال قوه قضاییه خواهد زد .
اصل ضرورت ورود افراد متخصص ،اصلح و توانمند به عرصه ی وکالت ایجاب می نماید در اکثر کشورهای دنیا قبل از ورود به حرفه ی وکالت آزمون های سختی جهت سنجش و گزینش متقاضیان اخذ گردد.

در این نوشتار کوتاه نیم نگاهی به آزمون وکالت در ایالت نیویورک می شود که در نوع خود جالب توجه است.
در امریکا در خصوص وکالت یک اصل وجود دارد .
جهت حفظ قوانین و آموخته های حقوق صرف برگزاری آزمون وکالت ،برای ورود به دنیای وکالت کافی نبوده و متقاضی بایستی دارای استدلال (Argument)بالایی باشد و حتما منطق حقوق و نوع استدلال آنها نسبت به سایرافراد متفاوت و قوی تر باشد.
جهت ورود به عرصه ی وکالت در آمریکا نوع استدلال متقاضیان در موضوعات مختلف مورد ارزیابی(Analysis) قرار می گیرد.

آزمون وکالت در ایالت نیویورک

الف: شرایط لازم جهت ورود به شغل وکالت
ب: شکل برگزاری آزمون
ج: فرمت برگزاری آزمون
د: استاتیک های ورودی

الف – شرایط لازم جهت ورود به شغل وکالت:
در نیویورک جهت شرکت در آزمون وکالت چهار روش وجود دارد .البته  در راستای تحصیلات حقوقی ، سه برنامه ی مختلف JD,LLM,SJD پیش بینی شده که بررسی این سه برنامه از حوصله ی این بحث خارج است.
♦️اولین و معمول ترین روش : برای شرکت در آزمون وکالت ایالت نیویورک ، سپری نمودن دوره ی سه ساله حقوق از دانشکده مورد تایید  American Bar Association می باشد. گذراندن این دوره ی سه ساله مستلزم داشتن پایه تحصیلاتی لیسانس در رشته هایی مثل روان شناسی ،اقتصاد و … است البته برای دانشجویان امریکایی و یا دانشجویان بین المللی موفقیت در آزمون ال ست (LSAT) جهت ورود به این دوره الزامی است اما دانشجویان بین المللی باید آزمون تافل و یا معادل آن را با نمره ای بالا نیز اخذ کرده باشند.

آزمون LSAT به چند قسمت زیر تقسیم میگردد
۱٫ آزمون Analytical Reasoning Questions بازی هوشی
 2- آزمون Logical Reasoning Questions سؤالات مربوط به علم منطق
۳- آزمون Reading Comprehension Questions سؤالات مربوط به درک مطلب
۴- آزمون The Writing Sample بخش نوشتاری که قدرت استدلال داوطلب و توانمندی او از جهت استناد به دلیل هایی که به نفع اوست و در راستای تضعیف دلایل طرف مقابل است سنجیده می شود.

♦️روش دوم: اگر متقاضی از دانشکده حقوق فارغ التحصیل نشده باشد اما به اندازه ی لازم کلاس های دروس حقوق را گذرانده و به مدت معین نزد وکیل تخصص و مهارت های (Practice) لازم را کسب نموده باشد می تواند در آزمون وکالت شرکت نماید.

♦️روش سوم: اگر متقاضی از دانشکده ای فارغ التحصیل شده که مورد تایید کانون وکلای ایالت نیویورک نباشد در صورتی می تواند در آزمون وکالت نیویورک شرکت نماید که در ایالت دیگری ۵ سال از زمان مراجعه به کانون ایالت نیویورک ، وکالت نموده باشد. 

♦️روش چهارم :اگر متقاضی از دانشکده حقوق خارج از کشور آمریکا فارغ التحصیل شده باشد و این دانشکده مورد تایید کانون وکلای نیویورک باشد متقاضی می تواند به دو روش زیر جهت شرکت در آزمون به کانون وکلای نیویورک مراجعه نماید.

۱- مدارک او استانداردهای لازم را که ازسوی کانون نیویورک و شرایط لازم راکه در ماده ۵۲۰٫۶ اشعار گردیده را دارا باشد.

PART 520.6 RULES OF THE COURT OF APPEALS  FOR THE ADMISSION OF ATTORNEYS AND COUNSELORS AT LAW… 
ایضا متقاضی بایستی ازآزمونی که کانون وکلای ایالت نیویورک قبل از آزمون وکالت اخذ می نماید نمره ی قبولی را دریافت کرده باشد .

۲- دارا بودن Foreign legal consultant FLC

در نیویورک دریافت لیسانس به صورت FLC شاید برای شخصی که خارج از ایالت متحده امریکا تعلیم دیده یک آلترناتیو (Alternative) باشد اما او نمی تواند در خصوص قوانین ایالت نیویورک و یا قوانین امریکا اظهار نظر نماید ،او باید صرفا در خصوص دانش حقوقی و تخصص خویش  که در کشور خود تعلیم دیده است مشاوره دهد ،در این خصوص ماده ۵۲۰٫۶ قانون دادگاه استیناف نیویورک مطالعه گردد . 

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد