دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » رییس اسکودا:برگزاری آزمون مرکز مشاوران قوه قضاییه قانونی نیست

رییس اسکودا:برگزاری آزمون مرکز مشاوران قوه قضاییه قانونی نیست

آزمون وکالت ۹۶

برای شرکت در آزمون های حرفه ای آزمون وکالت ۹۶ با شماره های انتهای صفحه تماس بگیرید.

رییس اسکودا:
✅برگزاری آزمون مرکز مشاوران قوه قضاییه قانونی نیست/ کانون سردفتران و دستگاه قضایی برای حل مشکل بیکاری دانش‌آموختگان حقوق کاری نمی‌کنند

بهمن کشاورز در گفت‌وگو با ایلنا، در رابطه با موضع‌گیری رییس مرکز مشاوران قوه‌قضاییه و اعلام آمادگی برای برگزاری آزمون برای جذب وکیل گفت: این موضوع از جهات مختلفی باید مورد بررسی قرار گیرد.اولاً این بحث مطرح است که با توجه به اینکه کمیسیون موضوع تبصره ماده یک قانون کیفیت اخذ پروانه وکالت که اعضای آن رئیس دادگستری استان مربوط، رئیس دادگاه انقلاب محل و رئیس کانون محل هستند و واضح است که نمایندگان محترم قوه قضائیه در آن اکثریت دارند اقدام به تعیین تعداد وکیل مورد نیاز در هر محل می‌کنند و اینکه این تعداد بر مبنای آمار و اعدادی است که در اختیار قوه قضائیه است، تعیین می‌شود.

وی با طرح این پرسش که جذب افراد از طریق تشکیلات مشاوران برای پاسخ گویی به کدام نیاز است؟ ،ادامه داد: به عبارت دیگر قانون گذار روش تعیین تعداد کارآموزان وکالت را در تبصره پیش گفته تعیین کرده است و فقط یک بار در برنامه سوم توسعه به دلایلی که بر ما معلوم نیست به قوه قضائیه اجازه داده پروانه مشاوره صادر کند که قطعا تعدادی که در پنج سال این برنامه جذب شده‌اند مازاد بر نیاز بوده و بنابراین با توجه به پایان برنامه سوم، جذب مجدد افراد از این طریق درست به نظر نمی‌رسد و کمیسیون حقوقی قضایی مجلس پیشین نیز همین نظر را داشته و صریحا آن را اعلام کرده است.

او ادامه داد: ثانیا با نگرش کلی و وسیع‌تر باید گفت اصولا تعداد بی‌حساب و کتاب وکیل و مشاور حقوقی ایجاد هرج و مرج و فساد می‌کند البته فشاری که برای جذب وارد می‌شود باید حاصل جذب بی‌رویه افراد به دانشگاه‌های بی‌شمار حقوق سراسر کشور دانست که به هر حال لیسانس حقوق می‌دهند و تا زمانی که این لیسانسیه‌ها عملا وارد کار وکالت نشوند متوجه نمی‌شوند که آنچه در مورد اشتغال به این شغل می‌پنداشته‌اند همان حکایت همان جمله ((شنیدن آواز دهل از دور خوش است)) بوده است.

او تاکید کرد: ریاست محترم قوه قضائیه اهل نظر، منطق و استدلال هستند بنابراین بعید است با جذب مجدد وکلا از طریق کانون مشاوران موافقت کنند. رابعا با اغتنام فرصت باید گفت مشکلی که حل آن واجب است معضل قریب به ۵۰۰ دانشکده حقوق در سراسر کشور است که گویا سالانه بیش از ۲۵ هزار دانش آموخته بیرون می‌دهند. واضح است جذب این تعداد دانشجو برای دانشکده‌ها درآمدزا است و بسیار مطلوب اما برای حکومت، دولت ومردم چنین نیست و مشکلات عدیده‌ای به دنبال دارد که ظاهرا سیاست‌گذاران تا حدی متوجه آن شده‌اند. مسلم این است که با ایجاد عناوین و مشاغل توخالی نمی‌توان این مشکل بنیادی را اساسی حل کرد.آزمون وکالت.

کشاورز  در ادامه با اشاره به اینکه تمام فشار برای حل مشکل بیکاری دانش آموخته‌های حقوق بر دوش کانون وکلا است و سایر ارگان‌ها مانند قوه قضائیه و کانون سردفتران کاری در این زمینه نمی‌کنند ، گفت:‌ علت این امر این است که کانون وکلا مکلف است بدون دریافت هزینه کسانی را که جذب می‌کنند آموزش دهند البته من در مورد مرکز مشاوران نمی‌دانم که روش چیست. در پایان کارآموزی هم پروانه به آنها داده می‌شود و به او گفته می‌شود وکالت کار آزاد است و کانون وکلا ، دولت و نظام در قبال شما تکلیفی ندارند بروید هزینه زندگی‌تان را تامین کنید.

او افزود: اینکه افرادی با اوضاعی این گونه چگونه کار خواهند کرد در وهله اول به کسی مربوط نیست و کسی خود را در قبال وضع معیشت و گذران زندگی این افراد مسئول نمی‌دانند البته در صورت تخلف یا ارتکاب جرم آنگاه قوای عمومی دخالت می‌کنند و احیانا پروانه وکالت او را باطل می‌کنند. آزمون وکالت.

او افزود:  ملاحظه می‌شود این روش برای کسی جز کانون‌های وکلا هزینه و گرفتاری ندارد و در عین حال باعث می‌شود بازار دانشگاه‌های حقوق گرم بماند حال آنکه مثلا در مورد قضاوت قاضی حقوق می‌خواهد و برای دولت هزینه دارد و در موقع بازنشستگی هم باید به او مبلغی از خزانه دولت پرداخت شود. حال آنکه وکیل در زمان بازنشستگی در واقع پولی را که خود داده است پس می‌گیرد.

کشاورز تاکید کرد: البته در مقام مقایسه دریافتی وکیل با دریافتی قاضی بازنشسته قابل قیاس نیست زیرا قاضی‌ای که مثلا از دیوان عالی کشور بازنشست می‌شود گویا مبلغی بیش از ۱۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد و بلافاصله بعد از بازنشستگی هم رقم قابل توجهی یک جا به او پرداخت می‌شود و تازه در این حالت به او پروانه می‌دهند که به وکالت دادگستری بپردازند حال آنکه وکیل دادگستری با ۴۵ سال سابقه اگر تقاضای بازنشستگی کند مبلغی معادل ۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند و در عین حال پروانه وکالتش را می‌گیرند و می‌گویند دیگر حق وکالت نداری.آزمون وکالت.

 

جهت عضویت در کانال تلگرام گروه آموزشی حسن زاده از طریق تلفن همراه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://telegram.me/vakilrahnama1

 

راهنما :

جهت عضویت ابتدا نرم افزار تلگرام را بر روی کامپیوتر یا گوشی خود نصب نمایید

سپس از روی گوشی یا کامپیوتر خود نسبت به کلیک کردن بر روی لینک اقدام نمایید

و پس از ورود به کانال گروه آموزشی حسن زاده بر روی  Join  کلیک نمایید.

 

 

در موارد خاص می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

آقای محمد جواد حسن زاده : ۰۹۱۵۱۰۵۱۹۴۵

۰۵۱-۳۸۶۷۱۱۸۵ دپارتمان حقوق

آدرس :مشهد دانشجو ۱۰ پلاک ۲۹

موسسه آموزش عالی آزاد فناوران توس

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   بودجه بندی آزمونهای آزمایشی وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   شروع آزمونهای آزمایشی وکالت 97

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد