آزمون وکالت

رئیس قوه‌قضائیه دستورالعملی را در خصوص «مراحل معرفی و صدور کارت ضابطان امنیتی» برای اجرا ابلاغ کرده که به استناد ماده پنج آن، بانک اطلاعات ضابطان امنیتی در مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه ایجاد و نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اداره کل روابط عمومی و تشریفات قوه‌قضائیه، «دستورالعمل جنبه‌های حفاظتی مراحل معرفی و صدور کارت ضابطان امنیتی» که هفت ماده دارد در اجرای ماده ۱۸۸ آیین نامه اجرایی احراز عنوان ضابط دادگستری و به پیشنهاد دادستان کل کشور، در تاریخ ۲۵ اسفند سال ۹۵ به تصویب آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رسیده است.

در ماده نخست این دستورالعمل آمده است: واحدهای خاص نیروی انتظامی در هر حوزه قضایی (پلیس اطلاعات و امنیت، حفاظت اطلاعات، دوایر عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر و پلیس فضای تبادل اطلاعات) و نیز هریک از دستگاه‌ها و مراجع مقرر به عنوان ضابط خاص (وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، حفاظت اطلاعات قوه قضائیه و حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح) افراد واجد شرایط به عنوان ضابط امنیتی را پس از تأیید صلاحیت‌های سازمانی برای طی دوره آموزشی به دادستان  شهرستان یا رئیس حوزه قضایی بخش ذیربط معرفی می‌کنند.

ماده دو می‌افزاید: پس از گذراندن دوره آموزشی و صدور گواهینامه مربوط، دادستان یا رئیس حوزه قضایی بخش، اسامی و مشخصات ضابطان امنیتی مورد تأیید خود را به همراه نمونه امضاء و مهر بطور محرمانه جهت صدور کارت ویژه ضابط دادگستری به دادسرای مرکز استان ارسال می‌کند. صدور کارت برای ضابطان امنیتی شاغل در ستاد مرکزی دستگاه‌های مذکور توسط دادستان عمومی و انقلاب تهران انجام می‌پذیرد.

در ماده سه آمده است: در کارت صادره برای ضابطان امنیتی، اسامی آنان به شرحی که توسط دستگاه امنیتی ذیربط مشخص و معرفی شده قید خواهد شد.  در عین حال، با توجه به ماده ۴ قانون الزام اختصاص شماره ملی و کد پستی برای کلیه اتباع ایرانی مصوب ۱۳۷۶، درج شماره ملی و کد پستی در کارت صادره الزامی است.آزمون وکالت.

ماده چهار می‌افزاید: سامانه‌های امنیتی لازم جهت تبادل امن اطلاعات و ارتباطات بین ضابطان امنیتی و مراجع قضایی توسط مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه تأمین و شیوه ارسال گزارش‌ها و مکاتبات به سازمان‌های ضابط ابلاغ خواهد شد. تا تحقق این امر، گزارش‌ها و نتیجه تحقیقات ضابطان امنیتی از طریــق مراجعه حضــوری و خارج از روند سـامانه مدیـریت پرونده قضایی (C.M.S) ارائه می‌شود.آزمون وکالت.

در ماده پنج این دستورالعمل هم آمده است: در خصوص ضابطان امنیتی، بانک اطلاعات و مشخصات اصلی هویت آنان با رعایت ملاحظات حفاظتی و امنیتی در مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه ایجاد و نگهداری می‌شود که در مواقع استعلام توسط مقامات قضایی از طریق دادستانی کل کشور قابل ارائه خواهد بود.

بر اساس ماده ۶ این دستورالعمل، سایر مواد آیین نامه اجرایی احراز عنوان ضابط دادگستری در خصوص ضابطان امنیتی نیز قابلیت استناد داشته و اعمال می‌شود.

در ماده هفت نیز آمده است: این دستور العمل درهفت ماده در تاریخ ۲۵ اسفند ۹۵ به تصویب رسید.

انتهای پیام/

جهت عضویت در کانال تلگرام گروه آموزشی حسن زاده از طریق تلفن همراه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

https://telegram.me/vakilrahnama1

 

راهنما :

جهت عضویت ابتدا نرم افزار تلگرام را بر روی کامپیوتر یا گوشی خود نصب نمایید

سپس از روی گوشی یا کامپیوتر خود نسبت به کلیک کردن بر روی لینک اقدام نمایید

و پس از ورود به کانال گروه آموزشی حسن زاده بر روی  Join  کلیک نمایید.

 

 

در موارد خاص می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

آقای محمد جواد حسن زاده : ۰۹۱۵۱۰۵۱۹۴۵

۰۵۱-۳۸۶۷۱۱۸۵ دپارتمان حقوق

آدرس :مشهد دانشجو ۱۰ پلاک ۲۹

موسسه آموزش عالی آزاد فناوران توس