به گفته محققان کانادایی دوران زندان می‌تواند آثار جبران ناپذیری روی سلامت جسمی و روانی فرد زندانی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که زمان زندان می‌تواند تلفات مرگبار بر سلامت فرد زندانی داشته باشد و ابتلا به برخی بیماری‌ها را افزایش دهد.

بر اساس گزارش HealthDay News، تحقیقات دانشمندان کانادایی به مدت ۱۲ سال و روی بیش از ۵۰ هزار محکوم به طور عام و روی ۲ هزار محکوم به طور خاص در زندان انتاریو انجام شده است.

به گفته این مححقان، بودن پشت میله‌های زندان خطر ابتلا به هر دو نوع سرطان شایع و مرگ و میر ماشی از آن را افزایش می‌دهد.

«فیونا کویومجیان»(Fiona Kouyoumdjian) که یکی از نویسندگان این پژوهش است می‌گوید:"ما می‌دانیم افرادی که زمان زیادی را در زندان‌های کانادا سپری می‌کنند به احتمال بسیار زیاد تنباکو و الکل استفاده می‌کنند یا در معرض آن قرار دارند.

وی افزود:"این در حالی است که آنها همچنین در معرض ابتلا به بیماری‌های عفونی مانند HPV (ویروس پاپیلومای انسانی) و HIV نیز هستند.

او یک محقق در بیمارستان سنت مایکل و دانشگاه مک مستر در تورنتو است می‌گوید:"در سال ۲۰۱۲ حدود 2.6 درصد از مردان و ۲٫۸ درصد زنان این زندان مبتلا به سرطان تشخیص داده شدند.

در این میان مردان زندانی به بیماری‌های نظیر سرطان ریه، پروستات روده بزرگ و سرطان گردن مبتلا شده بودند و  در میان زنان مواردی همچون ابتلا سرطان پستان، ریه و دهانه رحم تشخیص داده شد.

یافته‌های این پژوهش در مجله آنلاین  منتشر شد آنلاین PLoS ONE منتشر شده است.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

کانال گروه آموزشی حسن زاده:   https://telegram.me/vakilrahnama1   

  وب سایت وکیل راهنما:www.vakilrahnama.com

 

 

 

آزمون وکالت ، آزمون وکالت ۹۶ ، دوره های آمادگی آزمون وکالت ، آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ، منابع آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ۹۶ ، منابع آزمون قضاوت ۹۶

آزمون وکالت ۹۶