دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » کانون سردفتران در مناظره تلویزیونی سند خودرو شرکت نمی‌کند

کانون سردفتران در مناظره تلویزیونی سند خودرو شرکت نمی‌کند

کانون سردفتران و دفتریاران کشور اعلام کرد که در مناظره‌ای که قرار است روز جمعه ششم اسفند امسال با موضوع سند خودرو از شبکه یک سیما پخش شود، شرکت نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، به رغم اعلام نظر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ضرورت ثبت معاملات نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی و پایان نیافتن منازعه بین کانون سردفتران و پلیس راهور ناجا درباره الزامی بودن یا نبودن ثبت معاملات خودرو در دفاتر اسناد رسمی، برنامه مناظره که روزهای جمعه از شبکه یک سیما پخش می‌شود، موضوع برنامه روز ششم اسفند ۹۵ خود را به سند خودرو اختصاص داده است.

به دنبال اعلام پخش این مناظره از آنتن رسانه ملی، کانون سردفتران و دفتریاران کشور اعلام کرده که در مناظره یاد شده شرکت نمی‌کند و نماینده‌ای هم از سوی کانون در این برنامه حضور نخواهد داشت؛کانون سردفتران معتقد است قانون تکلیف را روشن کرده و لزومی بر برگزاری مناظره نیست.

در اطلاعیه این کانون آمده که «مگر می‌شود نظر نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به نظرسنجی پیامکی گذاشت؟! نظر مردم همان نظر نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی است که طبق ماده ٢٩ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی به تصویب رسیده است.

بنابر اعلام کانون سردفتران و دفتریاران، کمیسیون اصل ٩� در تاریخ ١� بهمن امسال در رسیدگی به شکایت کانون از پلیس راهور، حق را به شاکی داد و بر لزوم ثبت رسمی سند خودرو در دفاتر اسناد رسمی تاکید کرد. عدم شرکت در این مناظره، نظر انون سردفتران است و از نظر قانون ابهامی وجود ندارد که نیازی به برگزاری مناظره برای شفاف‌سازی باشد.

کانون سردفتران و دفتریاران اسناد رسمی گفته که اینگونه برنامه‌ها شاید برای بسیاری از مخاطبان جذابیت ایجاد کند و با هدف برنامه‌سازی باشد اما نه تنها مشکلی را از مردم حل نمی‌کند بلکه به سرگردانی آنها نیز منجر می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

 

 

کانال گروه آموزشی حسن زاده:   https://telegram.me/vakilrahnama1   

  وب سایت وکیل راهنما:www.vakilrahnama.com

 

 

 

آزمون وکالت ، آزمون وکالت ۹۶ ، دوره های آمادگی آزمون وکالت ، آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ، منابع آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ۹۶ ، منابع آزمون قضاوت ۹۶

آزمون وکالت ۹۶

 

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد