سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی می‌گوید: در بررسی طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با مواد مخدر برای مشمولان اعدام در قانون فعلی ، ۲۵ تا ۳۰ سال حبس درجه یک در نظر گرفته شده است.

، با اشاره به بررسی طرح اصلاح موادی از قانون مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: در جلسه امروز الحاق یک ماده به عنوان ماده ۴۶ به قانون مبارزه با مواد مخدر، مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بر این اساس مرتکبین جرائم موضوع این ماده که برای آنان مجازات اعدام یا حبس ابد در نظر گرفته شده است در صورت احراز شرایطی، مفسد فی الارض محسوب و به مجازات اعدام و مصادره اموال ناشی از جرم مواد مخدر محکوم می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: در سایر مواردی که در قانون مذکور اعدام یا حبس ابد در نظر گرفته شده، حسب مورد، مشمولان، به بیش از ۲۵ تا ۳۰ سال حبس درجه یک و جزای نقدی درجه یک تا دو برابر محکوم می‌شوند. همچنین مشمولان حبس درجه ۲ به جزای نقدی درجه دو محکوم می‌شوند.

به گفته نوروزی احراز شرایط محکومیت به اعدام در جلسه بعدی کمیسیون بررسی می‌شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

 

کانال گروه آموزشی حسن زاده:   https://telegram.me/vakilrahnama1   

  وب سایت وکیل راهنما:www.vakilrahnama.com

 

 

 

آزمون وکالت ، آزمون وکالت ۹۶ ، دوره های آمادگی آزمون وکالت ، آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ، منابع آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ۹۶ ، منابع آزمون قضاوت ۹۶

آزمون وکالت ۹۶