مدیر کل حقوقی مجلس گفت: وکلای مرکز امور مشاوران باید تعیین تکلیف شوند و نهاد رقیب نداشته باشیم. این نهاد الان وجود دارد و شاید اداره آن هم برای قوه قضاییه باشد و به نظرم وجود این نهاد در قوه قضائیه سخت مخل امر وکالت است.

حجت الاسلام جلیل محبی با اشاره به طرح‌ها و لایحه‌های مختلف مربوط به وکالت در سال‌های گذشته گفت: چند نکته اختلافی میان این طرح ها بود که موجب شد در مرکز پژوهش ها یک بررسی انجام دهیم و نهایتا یک طرح دیگر پدید آمد.

مدیرکل حقوقی مجلس با اشاره به معنای نظارت گفت: طبیعی است که وکیل باید مستقل باشد. در یک نظام حقوق اساسی در هر کشوری، یک مجموعه‌ای از دستگاه‌ها، حاکمیت را تشکیل می‌دهند و استقلال نمی‌تواند سازه رهای بیرون از حاکمیت باشد. لذا با این راهبرد هم لوایح پیشنهادی را عرضه کردیم و هم دو طرحی که بعدا مطرح شد، اعلام وصول کردیم.

وی با اشاره به سوال پیش آمد که از لحاظ قانونی کدام باید در دستور باشد، طرح یا لایحه گفت: در نهایت لایحه دولت در دستور کمیسیون قضایی قرار گرفت. پیشنهاد ما این بود مقرراتی که هم اکنون وجود دارد و خلا مضر ندارد، نیاز به بازنگری ندارد و قرار شد با کمک یکدیگر یک طرح ۲۰ یا ۳۰ ماده ای تهیه کنیم که حاوی مقررات کانون وکلا باشد و استقلال را روشن کنیم.

محبی خاطرنشان کرد: نکته بعدی این است که وکلای مرکز امور مشاوران باید تعیین تکلیف شوند و نهاد رقیب نداشته باشیم. البته ناگفته نماند که عملکرد سابق کانون باعث شد این نهاد بوجود بیاید. این نهاد الان وجود دارد و شاید اداره آن هم برای قوه قضاییه باشد و به نظرم وجود این نهاد در قوه قضائیه سخت مخل امر وکالت است.

وی در پایان گفت: در این طرح علاوه بر استقلال، بحث مرکز امور مشاوران مطرح است که قطعا به سال ۹۵ نمی رسد و در سال ۹۶ مطرح می شود و شما هر نقطه نظری که لاز می دانید، ارائه کنید تا لحاظ شود.

انتهای پیام

 

 

 

 

 

 

 

کانال گروه آموزشی حسن زاده:   https://telegram.me/vakilrahnama1   

  وب سایت وکیل راهنما:www.vakilrahnama.com

 

 

 

آزمون وکالت ، آزمون وکالت ۹۶ ، دوره های آمادگی آزمون وکالت ، آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ، منابع آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ۹۶ ، منابع آزمون قضاوت ۹۶

آزمون وکالت ۹۶