دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » سند مالکیت خودرو، سند رسمی است/ واریز تمام وجوهات به حساب خزانه

سند مالکیت خودرو، سند رسمی است/ واریز تمام وجوهات به حساب خزانه

سخنگوی نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه ملاک عمل پلیس، قانون است، از رسمی بودن سند مالکیت خودروی صادره از سوی پلیس خبر داد و گفت: کلیه وجوهات دریافتی در حین شماره‌گذاری مستقیماً به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد.


سردار سعید منتظرالمهدی در واکنش به پیگیری‌های برخی خبرگزاری‌های کشور در خصوص رفع مشکل مردم در حین نقل و انتقال خودرو و مناقشه سردفتران در خصوص الزام مردم برای مراجعه به دفتار اسناد رسمی برای ثبت نقل و انتقالات اظهار کرد: آنچه این روزها شبهاتی برای مردم خوبمان ایجاد کرده است موضوع شماره گذاری خودروهاست که البته از سالیان پیش این قصه سر دراز دارد.

سخنگوی ناجا افزود: قانونگذار براساس ماده ۲۹ قانون مصوب ۱۳۸۹ همانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، شرط لازم برای فروش و انتقال خودرو به دیگری را، احراز اصالت خودرو و هویت خریدار و فروشنده دانسته و این مهم را به‌عهده پلیس گذاشته است که پلیس به‌سبب تأیید موارد فوق سند رسمی خودرو را صادر کند و البته کلیه وجوهات دریافتی مستقیماً به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد و به‌تبع ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی سند مالکیت صادره توسط پلیس، سند رسمی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: حال آیا اینکه نیاز است سند رسمی دیگری توسط عزیزانمان در دفاتر ثبت اسناد رسمی صادر شود یا نه، به‌عهده قانونگذار است و یقیناً برای ما توفیری نخواهد داشت.

منتظرالمهدی خاطرنشان کرد: پلیس از سر ارادت به مردمان عزیزمان و همچنین به‌جهت صرفه و مدیریت در وقت و زمان و همچنین عدم تردد غیرضروری شهروندان اعلام کرده است طبق ماده قانونی فوق الذکر این سند رسمیت دارد و کفایت می‌کند.

سخنگوی ناجا در پایان گفت:  در مجموع پلیس آنچه را قانونگذار تکلیف کند لازم الاجرا می‌داند و مطمئناً ملاک عمل پلیس، قانون است.

آزمون وکالت ، آزمون وکالت ۹۵ ، دوره های آمادگی آزمون وکالت ، آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ، منابع آزمون قضاوت ،

منابع آزمون وکالت ۹۵ ، منابع آزمون قضاوت ۹۵

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   بودجه بندی آزمونهای آزمایشی وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   شروع آزمونهای آزمایشی وکالت 97

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد