دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » سند مالکیت خودرو، سند رسمی است/ واریز تمام وجوهات به حساب خزانه

سند مالکیت خودرو، سند رسمی است/ واریز تمام وجوهات به حساب خزانه

سخنگوی نیروی انتظامی با تأکید بر اینکه ملاک عمل پلیس، قانون است، از رسمی بودن سند مالکیت خودروی صادره از سوی پلیس خبر داد و گفت: کلیه وجوهات دریافتی در حین شماره‌گذاری مستقیماً به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد.


سردار سعید منتظرالمهدی در واکنش به پیگیری‌های برخی خبرگزاری‌های کشور در خصوص رفع مشکل مردم در حین نقل و انتقال خودرو و مناقشه سردفتران در خصوص الزام مردم برای مراجعه به دفتار اسناد رسمی برای ثبت نقل و انتقالات اظهار کرد: آنچه این روزها شبهاتی برای مردم خوبمان ایجاد کرده است موضوع شماره گذاری خودروهاست که البته از سالیان پیش این قصه سر دراز دارد.

سخنگوی ناجا افزود: قانونگذار براساس ماده ۲۹ قانون مصوب ۱۳۸۹ همانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، شرط لازم برای فروش و انتقال خودرو به دیگری را، احراز اصالت خودرو و هویت خریدار و فروشنده دانسته و این مهم را به‌عهده پلیس گذاشته است که پلیس به‌سبب تأیید موارد فوق سند رسمی خودرو را صادر کند و البته کلیه وجوهات دریافتی مستقیماً به حساب خزانه دولت واریز می‌شود و هیچ منفعت شخصی برای کسی وجود ندارد و به‌تبع ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی سند مالکیت صادره توسط پلیس، سند رسمی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: حال آیا اینکه نیاز است سند رسمی دیگری توسط عزیزانمان در دفاتر ثبت اسناد رسمی صادر شود یا نه، به‌عهده قانونگذار است و یقیناً برای ما توفیری نخواهد داشت.

منتظرالمهدی خاطرنشان کرد: پلیس از سر ارادت به مردمان عزیزمان و همچنین به‌جهت صرفه و مدیریت در وقت و زمان و همچنین عدم تردد غیرضروری شهروندان اعلام کرده است طبق ماده قانونی فوق الذکر این سند رسمیت دارد و کفایت می‌کند.

سخنگوی ناجا در پایان گفت:  در مجموع پلیس آنچه را قانونگذار تکلیف کند لازم الاجرا می‌داند و مطمئناً ملاک عمل پلیس، قانون است.

آزمون وکالت ، آزمون وکالت ۹۵ ، دوره های آمادگی آزمون وکالت ، آزمون قضاوت ، منابع آزمون وکالت ، منابع آزمون قضاوت ،

منابع آزمون وکالت ۹۵ ، منابع آزمون قضاوت ۹۵

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد