دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » آخرین وضعیت شکایت بقایی از نماینده رشت در مجلس

آخرین وضعیت شکایت بقایی از نماینده رشت در مجلس

وکیل مدافع حمید بقایی با اشاره به شکایت موکلش از غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: این شکایت در دادسرای فرهنگ و رسانه مطرح شده و در جریان رسیدگی است.


سید‌علی‌اصغر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار قضاییدر خصوص حمید بقایی علیه غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از این نماینده مجلس به اتهام نشر اکاذیب و ایراد افترا در دادسرای فرهنگ و رسانه تهران شکایت کردیم که پرونده در جریان رسیدگی است.

وی در خصوص علت طرح این شکایت گفت: آقای جعفرزاده اظهارات کذبی در خصوص موکل بنده مطرح کرده و مدعی شدند آقای بقایی مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان از کشور خارج کرده که به‌رغم درخواست های مکرر ما، آقای جعفرزاده هیچ سند و مدرکی برای اثبات حرف های خود منتشر نکردند و حاضر به پذیرش اشتباه و عذرخواهی هم نیستند.

وکیل بقایی با مقایسه رفتار جعفرزاده و عطریانفر افزود: آقای عطریانفر هم سال گذشته مطالب نادرستی در خصوص موکل بنده مطرح کرده بودند که پس از اینکه با توضیحات ما متوجه نادرستی اظهارات خود شدند، با بزرگ منشی و شجاعت از آقای بقایی عذرخواهی کردند و موکل بنده هم ضمن تشکر از این اقدام آقای عطریانفر از پیگیری قضایی موضوع انصراف دادند. البته با شناختی که از آقای جعفرزاده داریم توقع رفتار مشابه آقای عطریانفر را از ایشان نداشتیم ولی انتظار می رفت حالا که آقای جعفرزاده سند و مدرکی برای اثبات حرف هایشان ندارند حداقل این ادعای کذب خود را مدام تکرار نکنند.

حسینی در خصوص شرطی که با آقای جعفرزاده گذاشته بود که اگر این نماینده مجلس تا تاریخ ۱۵ مرداد اسناد و مدارک ادعای خود را منتشر کند برای همیشه شغل وکالت را کنار می گذارد و در غیر این صورت آقای جعفرزاده از سمت نمایندگی مجلس استعفا دهد، اضافه کرد: با توجه به اینکه آقای جعفرزاده بدون انتشار هرگونه سند و مدرکی مدام ادعای کذب خود را تکرار می کردند و به هیچ وجه حاضر به قبول اشتباه خودشان هم نبودند، نهایتاً این پیشنهاد را مطرح کردیم و البته برای ما از ابتدا مشخص بود که ایشان هیچ سند و مدرکی ندارند ولی فقط می خواستیم این موضوع برای افکار عمومی خصوصاً مردم شریف رشت اثبات شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد اشخاص به ویژه نمایندگان مجلس که باید در رعایت قوانین و مقررات پیش قدم باشند، قبل از اینکه چنین مطالبی را در سطح رسانه‌ها مطرح و با آبروی دیگران بازی کنند، تحقیقات لازم را انجام داده و با سند و مدرک صحبت کنند تا در مقام اثبات اظهارات خود شرمنده مردم نشوند.

بقایی پیشتر نیز از حجهالاسلام اشرفی‌ اصفهانی رئیس هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری به اتهام افترا و نشراکاذیب شکایت کرده بود که دادگاه بدوی متهم را به دو سال حبس تعلیقی و دو سال انفصال از هیئت تخلفات نهاد ریاست جمهوری محکوم کرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد