دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » تا پایان امسال از طریق فراخوان ۶۱۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی جدید در کشور راه اندازی خواهد شد

تا پایان امسال از طریق فراخوان ۶۱۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی جدید در کشور راه اندازی خواهد شد

ثبت نام فراخوان تاسیس دفاتر خدمات الکترونیک قضائی از اول تیر ماه آغاز شده است و تا ۳۱ تیر ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت


رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه اعلام کرد تا پایان سال ۱۳۹۵ ۷۶۰ دفتر خدمات الکترونیک قضایی دیگر در کشور راه اندازی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین شهریاری معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه پیش از ظهر امروز در نشست خبری که به مناسبت هفته قوه قضائیه برگزار شد، گفت: در سال گذشتعه مهمترین فعالیت مرکز آمار و فناوری اطلاعات توسعه دفاتر خدمات الکترونیک قوه قضائیه بود در حال حاضر ۱۵۰ دفتر در ۳۰ مرکز استان فعال هستند و خدماتی همچون ثبت، پیگیری اظهارنامه و تجدیدنظر خواهی ارائه می‌دهند.

معاون رئیس قوه قضائیه تصریح کرد: حدود ۲۲۴ عنوان خواسته بدوی و اعتراض و تجدیدنظر خواهی، ۶۱۸ هزار دادخواست، ۲۳۰ هزار اظهارنامه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک ثبت شد که این میزان حدود ۶۵ درصد دادخواست‌هایی است که در مرکز استان انجام می‌شود.
شهریاری تاکید کرد: حدود ۲۶ هزار دادخواست تجدیدنظر خواهی و ۳۱ هزار شکواییه از طریق دفاتر خدمات الکترونیک به مجتمع قضایی ارسال شد.

رئیس مرکز آمار و فناوری قوه قضائیه افزود: ۲۸۲ حوزه در شهرهای بزرگ و متوسط انتخاب شدند که ثبت نام آن‌ها از اول تیر ماه در سایت آغاز شده است و حدود ۳۱۸ حوزه قضایی از بین ۶۰۰ حوزه قضایی امکان راه اندازی دفتر مستقل را دارند که اسامی آن در سایت وجود دارد. تخمین می‌زنیم که بالغ بر ۶۱۰ دفتر الکترونیک قضایی تاسیس شود که علاوه بر ۱۵۰ دفتری که داشتیم تا پایان سال ۷۶۰ دفتر در سراسر کشور ایجاد می‌شود.

شهریاری گفت: در سال گذشته نظارتی جدی و تام بر روی دفاتر خدمات الکترونیک انجام شد و هیت هایی برای نظارت بر رفتار این دفاتر گزینش کردیم، که خوشبتختانه قریب به اتفاق این دفاتر تذکرات را اعمال کردند اما متاسفانه دو دفتر که در سال ۹۴ مرتکب تخلفاتی از جمله گرفتن بیش از حد تعرفه یا عدم رعایت مقررات در ارسال دادخواست ها و… شده بودند تعلیق شدند. بنابراین این پیامی به مدیران دفاتر است تا مراقبت کنند که زیر دستانشان مرتکب تخلف نشوند.

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد