دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » سنگ‌اندازی بانک مسکن برای مسکن مهر خودمالکی+ اسناد

سنگ‌اندازی بانک مسکن برای مسکن مهر خودمالکی+ اسناد

مدیرعامل یک تعاونی مسکن با اشاره به این‌که بانک مسکن با ادعای نبود اعتبارات از پرداخت تسهیلات به مسکن مهر خودمالکی با سود ۴ درصدی خودداری می‌کند، گفت:‌این در حالی است که این بانک پیشنهاد پرداخت تسهیلات با نرخ ۲۲ درصدی را به ما داده است.

علی هارونی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با یادآوری این‌که سال ۷۹ در دولت اصلاحات برای ساخت ۲۹۰ واحد مسکونی به ما زمین داده شد، اظهار کرد: با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت نهم به ما اعلام شد اگر این پروژه در قالب طرح مسکن مهر ساخته شود به آن تسهیلات با سود ۴ درصدی تعلق می‌گیرد.

وی ادامه داد:‌ بر این اساس برای ۲۰۴ واحد از این پروژه تسهیلات دادند، اما متاسفانه بانک مسکن برای بقیه واحدها درخواست سند کرده و گفت که باید برای آپارتمان‌های باقیمانده جهت دریافت وام سند ارائه شود.

وی با بیان این‌که تمام این پروژه در قالب یک قرارداد بوده و درخوسات بانک مسکن برای ارائه سند باقیمانده آپارتمان‌ها عجیب بود، تصریح کرد: یکماه بعد اسناد واحدهای باقیمانده را ارائه کردیم که رئیس بانک مسکن استان خوزستان به ما گفت فرصت شما برای دریافت تسهیلات تمام شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی شماره ۳ فرهنگیان با تاکید بر این‌که برای پیگیری این موضوع به سازمان بازرسی مراجعه کردیم، گفت: متاسفانه بانک مسکن با این ادعا که سال ۹۲ این واحدها سند نداشته‌اند سر بازرسی کلاه گذاشت.

هارونی با اشاره به این‌که بانک مسکن می‌گوید برای پرداخت تسهیلات اعتبار نداریم، افزود: مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای به بت‌شکن مدیرعامل بانک مسکن با استناد به بند ۷ صورتجلسه مورخ ۱۶ مهر ۹۳ خواستار پرداخت تسهیلات به واحدهای باقیمانده شد، اما بانک مسکن همچنان می‌گوید این واحدها سند ندارند، در حالی که این‌گونه نیست و ماجرا چیز دیگری است.

وی با بیان این‌که برای واحدهای مذکور باید وام با سود ۴ درصدی پرداخت شود، اظهار کرد:‌ این در حالی است که بانک مسکن اعلام کرده حاضر است با سود ۲۲ درصدی وام در اختیار ما قرار دهد!

وی از نامه‌نگاری دو سال پیش به رئیس‌جمهوری برای حل این مشکل خبر داد و گفت:‌ متاسفانه تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد