دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » بازداشت ۱۰۸ هزار سند مالکیت در تهران/ صدور سند مالکیت در ۱۰ روز

بازداشت ۱۰۸ هزار سند مالکیت در تهران/ صدور سند مالکیت در ۱۰ روز

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران از اجرای دستور قضایی مبنی بر بازداشت ۱۰۸ هزار سند مالکیت در سال ۹۴ در تهران خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، محمدصادق سعادتیان در مراسم بازدید رئیس قوه قضائیه از اداره ثبت اسناد و املاک شرق استان تهران اظهار کرد: اداره ثبت استان تهران ۳۱ واحد ثبتی دارد که از این تعداد ۱۸ واحد ثبتی در شهرستان‌های استان و ۱۳ واحد ثبتی در شهر تهران قرار دارند.

به گفته مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ۱۹۵۸ دفتر اسناد رسمی معادل ۲۷٫۶ درصد کل کشور و ۴۹۲ دفتر ازدواج و طلاق معادل ۱۵٫۸ درصد کل کشور در استان تهران مشغول فعالیت هستند و در مجموع ۷٫۱ درصد واحدهای ثبتی کل کشور در این استان به مردم خدمات ارائه می‌کنند.

سعادتیان اضافه کرد: از مجموع ۳۲ ساختمان اداره کل ثبت اسناد و املاک تهران ۲۱ ساختمان ملکی که با کاربری مسکونی و با عمر متوسط بالای ۱۷ سال به مردم خدمات ارائه می‌کند و از مجموع ساختمان‌های این اداره کل ۱۱ ساختمان استیجاری هستند که در این ساختمان‌ها با وضعیت بدی به مردم خدمات داده می‌شود.

وی با بیان اینکه از مجموع ۷۲ میلیون خدمت ثبتی ارائه شده در سال ۹۴، بیشترین خدمات در استان تهران ارائه شده است، افزود: از حدود ۳ میلیون سند مالکیت صادر شده در سال   94  در کل کشور ۶۸۵ هزار فقره معادل ۲۳ درصد اسناد مالکیت در تهران صادر شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران افزود: نخستین سند مالکیت کاداستری در سال ۸۵ در استان تهران صادر شد و امروز ۱۰۰ درصد اسناد در حوزه تهران به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه در گذشته صدور سند مالکیت ۴۵ روز زمان می‌برد گفت: امروز به طور میانگین صدور سند مالکیت کاداستری و غیرکاداستری ۱۰ روز زمان می‌برد و مردم بدون مراجعه به ادارات ثبت می‌توانند اسناد مالکیت خود را دریافت کنند.

سعادتیان ادامه داد: از مجموع ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار استعلامات صورت گرفته در سال ۹۴، ۳۱ درصد آنها در تهران بوده است و سال گذشته ۶۱ درصد کل استعلام‌ها را ظرف یک روز پاسخ دادیم و مابقی استعلام‌ها ظرف ۳ روز کاری پاسخ داده شده است، در حالی که قبل از الکترونیکی شدن فرایندها، پاسخ به استعلامات ۴۰ روز زمان می‌برد.

وی افزود: از مجموع ۲ میلیون و ۱۵۷ هزار خلاصه معامله صادر شده در سال ۹۴، ۵۹۷ هزار خلاصه معامله معادل ۲۸ درصد کل کشور در تهران انجام شده است و ظرف مدت ۳ روز کاری خلاصه معامله‌ها در سامانه ثبت و مالکیت به نام فرد جدید تغییر یافته است.

به گفته مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان تهران در سال گذشته ۱۰۸ هزار مورد دستور قضایی برای بازداشت سند و ۵۸ هزار مورد دستور برای رفع بازداشت صادر شد و چون در صدور دستور بازداشت سند احتمال زندان رفتن افراد می‌رود، ما همان روز دستور را انجام می‌دهیم تا کسی به خاطر عدم بازداشت سند به زندان نرود.

سعادتیان در پایان در خصوص آرشیو الکترونیکی گفت: در تهران ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار پرونده وجود دارد که از این تعداد ۲ میلیون پرونده معادل ۸۰ میلیون برگ اسکن شده است و مابقی نیز اسکن می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد