رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران از آزادی مشروط یکی از ۲ متهم پرونده نگین غرب و تسویه حساب با ۱۰ هزار نفر از شکات این پرونده خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام سیداحمد زرگر در حاشیه همایش دیدار رئیس قوه قضائیه با کارکنان و قضات دادگستری کل استان تهران که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی در حال برگزاری است، درباره آخرین پرونده نگین غرب اظهار کرد: این پرونده ۱۵ هزار نفر شاکی دارد که در حال حاضر با ۱۰ هزار نفر از شکات آن تسویه حساب شده است.

رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران افزود: در این پرونده حدود ۲ هزار واحد ساختمان نیمه‌کار، تکمیل و به شکات داده شد.

وی با بیان اینکه در این پرونده به برخی از افراد هوا فروخته شده بود و در واقع زمینی در کار نبود، گفت: این افراد اگر می‌خواستند زمین بگیرند، ۲ یا ۳ سال طول می‌کشید به همین خاطر مجبور شدیم به آنها بگوییم براساس قیمت روز ساختمان پول دریافت کنند و به همین خاطر یک نرم‌افزار تهیه شد و براساس آن نرم‌افزار مطالبات هر کدام از شکات مورد محاسبه قرار گرفت.

زرگر افزود: مثلاً اگر کسی ۱۰۰ متر زمین طلب داشت، به قیمت روز ۲۴۵ میلیون تومان دریافت کرد. در مجموع در این پرونده تاکنون حدود هزار میلیارد تومان به مردم داده شده است.

رئیس شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران همچنین در خصوص همکاری دو متهم پرونده گفت: آقای فروغی یکی از متهمان پرونده همکاری بسیار خوبی داشت و ما نیز با او کنار آمدیم. محکومیت وی به ۲۰ سال حبس در مرحله تجدیدنظر صادر و قطعی شد اما متهم درخواست آزادی مشروط کرد که با این درخواست موافقت شد و اکنون نیز با آزادی مشروط بیرون است ولی در اختیار دادگاه قرار دارد و همکاری می‌کند. 

وی در پایان گفت: متاسفانه آقای ریاضی دیگر متهم پرونده یک مقدار اذیت می‌کرد و همکاری نمی‌کرد اما این اواخر در حال همکاری است.

انتهای پیام/