دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » معوقات بانکی دانه درشت‌ها کمتر شده است/معوقه بانکی یک نفر ۶ هزار میلیارد تومان

معوقات بانکی دانه درشت‌ها کمتر شده است/معوقه بانکی یک نفر ۶ هزار میلیارد تومان

سخنگوی قوه قضاییه از کمتر شدن معوقات بانکی افراد دانه درشت در سال ۹۴ خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نود و چهارمین نشست خبری خود به موضوع معوقات بانکی اشاره کرد و گفت: همانطور که بارها گفته‌ایم مهم این است که بانک‌ها و بانک مرکزی کاری کنند معوقات بانکی ادامه نیابد اما طبق آخرین آماری که دریافت کردم معوقات بانکی در سال گذشته و سالهای قبل از آن کم نشده است. اما نکته جالب کاهش معوقات بانکی افراد دانه درشت در سال گذشته است.

وی توضیح داد: به عنوان مثال فردی بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان معوقه بانکی داشت و معوقات برخی افراد دیگر نیز بالغ بر دو یا چندین هزار میلیارد تومان بود. بدهکاران برخی از این معوقات درسال ۹۴ بازداشت شدند و براثر بازداشت‌های صورت گرفته پای میز آمدند و توافقاتی با بانک‌ها حاصل کردند که امیدواریم در این توافقات خللی وارد نشود و معوقات وصول شود.

سخنگوی دستگاه قضاییه اعلام کرد که از دادستان‌ تهران خواسته است موضوع معوقات بانکی را به طور مستمر پیگیری کند.

اژه‌ای در ادامه به مشکلات بودجه‌ای دستگاه قضا درسال ۹۴ اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی از لحاظ بودجه به شدت در مضیقه است و متأسفانه آن مقداری که تخصیص داده بودند و حتی چکش صادر شده بود ندادند که امیدواریم درسال ۹۵ تخصیص داده شود. البته مسئولان دولت قول دادند در فروردین ماه این تخصیص صورت گیرد که اگر انجام نشود با مشکل مواجه می‌شویم.

وی از دیگر مشکلات دستگاه قضایی کمبود کادر قضایی و اداری خواند و گفت: در سال ۹۴ با تلاش‌های صورت گرفته بیش از هر سال دیگر یک هزار و ۸۸ نفر به قضات دستگاه قضایی اضافه شدند.

معاون اول قوه قضاییه یادآور شد: یکی از مشکلات جدی که همواره داشته و داریم و پیوسته از دولت و مجلس درخواست کمک کردیم، کمبود نیروی اداری است چرا که به ازای هر قاضی حدود سه کارمند نیاز است و اگر دولت مساعدت کند حداقل سه هزار کارمند برای یک هزار قاضی جذب شده در سال گذشته نیاز داریم.

انتهای پیام/

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد