آزمون وکالت

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی از صدور ابلاغ قضایی برای ۴۵۰ قاضی این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، علیرضا جمشیدی در ادامه گردهمایی مدیران کل ستادی و اجرایی سازمان تمهیدات حکومتی از صدور ابلاغ قضایی در خصوص ۴۴۰ الی ۴۵۰ نفر از روسای شعب تغزیرات خبر داد و گفت: بر اساس ماده ۱۱ قانون قاچاق ۴۴۰ الی ۴۵۰ نفر از همکارانی که حائز شرایط قضاوت بودند ارزیابی علمی و اخلاقی شدند و برای آنها با امضای وزیر دادگستری ابلاغ قضایی صادر می‌شود.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، صدور ابلاغ قضایی برای روسای شعب تعزیرات را از جمله عوامل موثر در مبارزه جدی و قاطع‌تر با قاچاقچیان کالا خواند و گفت: علاوه بر این مسئله این افراد ۸۰ درصد از حقوق و مزایای قضات قوه قضائیه را دریافت می‌کنند.

معاون وزیر دادگستری در ادامه با اشاره به قانون برنامه ششم توسعه گفت: در قانون برنامه ششم توسعه چند حکم مهم برای تعزیرات در نظر گرفته شده که انشاءالله با تصویب در مجلس شورای اسلامی، ایجاد تحول زیربنایی در قوانین و مقررات تعزیرات، صلاحیت‌های این سازمان برای رسیدگی به پرونده‌ها افزایش می‌یابد.

جمشیدی همچنین از دیگر دستاوردهای برنامه ششم توسعه برای تعزیرات حکومتی را کاهش یک پنجم از پرونده‌های این سازمان عنوان کرد.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه از تدوین برنامه ۵ ساله تعزیرات خبر داد و گفت: امیدواریم طی چند ماه آینده این برنامه به استان‌های سراسر کشور ابلاغ شود. در برنامه یاد شده  7 محور اساسی با ۲۲ پروژه پیش‌بینی شده است.

وی از دیگر اقدامات صورت گرفته در طول ۱۱ ماه گذشته را تصویب یگان نظامی ویژه تعزیرات در ستاد کل نیروهای مسلح دانست و گفت: مراحل اجرایی و آیین‌نامه این یگان در حال نهایی شدن است و امیدواریم در سال آینده مستقر شود.

جمشیدی همچنین از افزایش ۱۱۲ درصدی بودجه تعزیرات در برنامه بودجه سال ۹۵ خبر داد و گفت: بودجه تعزیرات در سال ۹۵ تقریبا ۲ برابر بیشتر از میانگین کشوری افزایش یافته است که این مسئله اتکاء ما را از بودجه‌های حاصل از جرائم از بین می‌رود.

معاون وزیر دادگستری در ادامه از افتتاح سیستم مدیریت الکترونیک پرونده‌های قضایی در تعزیرات خبر داد و گفت: استانداردسازی فرآیندها، امکان گزارش‌گیری مستمر، خدمترسانی الکترونیکی به مردم مانند ابلاغ و احضار الکترونیک، دریافت مشکلات و شکایات مردم از طریق سامانه، بررسی صلاحیت وکلا با اتصال به پایگاه داده‌های وکلا، اتصال به سامانه خدمات الکترونیک سایر سازمان‌ها مثل گمرک و سازمان حمایت و قابلیت اتصال به دستگاه قضا را از جمله ویژگی‌های این سامانه عنوان کرد.