دادآزمون
آخرین اخبار
theme

خانه » اخبار » بخشی از جریان پولشویی در کشور نتیجه تجارت مواد مخدر است

بخشی از جریان پولشویی در کشور نتیجه تجارت مواد مخدر است

دادستان عمومی و انقلاب تهران، با تاکید بر لزوم تمرکز بر شناسایی و انهدام باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر افزود: بخشی از جریان پولشویی در کشور نتیجه تجارت مواد مخدر است.

به گزارش ایرنا از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، این مطلب را عباس جعفری دولت آبادی در نشست مشترک معاونان دادستان و سرپرستان دادسراها و قضات دادسرای مواد مخدر تهران و رئیس پلیس مواد مخدر نیروی انتظامی عنوان کرد.

** مردم در هفتم اسفند بار دیگر وفاداری خود را اثبات کردند
وی با اشاره به حضور مردم در روز هفتم اسفند پای صندوق رأی در سراسر کشور گفت: مردم بار دیگر با حضور خود در انتخابات، وفاداری خود را به نظام به اثبات رساندند. 

** وجود ۱۰ هزار زندانی مواد مخدر بیانگر جدی بودن مقابله با این نوع جرائم است 
دادستان عمومی و انقلاب تهران به اقدامات مشترک دادستانی تهران و نیروی انتظامی در مبارزه با مواد مخدر اشاره کرد و افزود: وجود ۱۰ هزار زندانی مواد مخدر در زندان های تهران بیانگر جدی بودن وظیفه دستگاه های مربوط در مقابله با این نوع جرائم است. 
دولت آبادی خاطر نشان کرد: تمرکز بر روی باندهای بزرگ قاچاق مواد مخدر دستاورد بیشتری خواهد داشت. 
وی تمرکز بر روی پیشگیری، رفع آسیب ها، تشدید مقابله با جرائم مواد مخدر و ضربه زدن به بنیان های مالی قاچاقچیان مواد مخدر را مهمترین راهکار برخورد با این جرائم برشمرد و گفت: قانون مبارزه با مواد مخدر و اسناد بالادستی بر پیشگیری از جرائم مواد مخدر تأکید دارد. 

** معتادان متجاهر چهره پایتخت را مخدوش کرده اند 
دادستان عمومی و انقلاب تهران حضور معتادان متجاهر را یکی از مشکلات مهم کلانشهر تهران برشمرد و افزود: این معتادان چهره پایتخت را مخدوش کرده اند. 

** در حوزه معتادان همه دستگاه ها باید همکاری کنند
جعفری دولت آبادی ادامه داد: در حوزه معتادان همه دستگاه ها باید همکاری کنند و این کاری نیست که تنها پلیس و دستگاه قضایی آن را به سرانجام برسانند بلکه سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی، ستاد مبارزه با مواد مخدر، شهرداری ها و سایر دستگاه های اجرایی باید در این زمینه همکاری کنند. 

** معتاد نباید پس از درمان به چرخه قبلی بازگردد
وی افزود: نکته مهمتر از لزوم همکاری و هماهنگی میان دستگاه های مرتبط با موضوع اتخاذ سیاستی است که معتادان به چرخه قبلی بازنگردند، زیرا در حال حاضر، چرخه اعتیاد به نحوی است که معتاد پس از درمان دوباره به چرخه قبلی باز می گردد، امروزه اقدامات خوبی در جمع آوری معتادان متجاهر در سطح شهر تهران انجام شده که قابل تقدیر است، اما این ایراد را دارد که ممکن است دوباره این چرخه تکرار شود. 

** بخشی از جریان پولشویی در نتیجه تجارت مواد مخدر است 
جعفری دولت آبادی با اشاره به برخی پرونده های پولشویی مرتبط با جرائم مواد مخدر گفت: بخشی از جریان پول شویی در کشور ناشی از تجارت مواد مخدر است. 
وی با بیان این که قاچاقچیان مواد مخدر برای فرار از ضبط، اموال و دارایی های خود را به نام اشخاص دیگری ثبت می کنند، تأکید کرد: شناسایی اموال متهمان و ردیابی وجوه ناشی از مواد مخدر مهمترین ضربه به عقبه این تجارت محسوب می شود. 

** محکومیت مجرمان مواد مخدر بر اساس قوانین صورت می گیرد
دادستان عمومی و انقلاب تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح اتهامات حقوق بشری از سوی برخی کشورهای غربی درباره اعدام قاچاقچیان مواد مخدر در ایران افزود: رسیدگی و محکومیت مجرمین جرائم مواد مخدر بر اساس مستندات پرونده ها و قوانین موضوعه کشور صورت می گیرد، بویژه اینکه قانون جدید آیین دادرسی کیفری تجدید نظر از سوی دیوان عالی کشور در پرونده های جرائم مواد مخدر در مورد مجازات های سنگین را پذیرفته است. 

** مواد مخدر تهدیدی جهانیست
رئیس پلیس مواد مخدر کشور نیز در این نشست، مواد مخدر را تهدید جهانی دانست و گفت: در پایتخت با همکاری نهادها و سازمان های متولی وضعیت نسبتاً خوبی فراهم شده است. 
سردار علی مویدی با بیان اینکه سازمان متبوع او اقدامات پیشگیرانه را درمورد مواد مخدر به عمل خواهد آورد، خواستار حمایت بیشتر همه دستگاه برای مقابله با این جرائم شد. 
همچنین در این جلسه، نمایندگان دستگاه های اجرایی آخرین وضعیت فعالیت های دستگاه متبوع خود درمورد جمع آوری معتادین متجاهر را تشریح کردند. 
در این نشست همچنین تعدادی از معاونان دادستان و چند نفر از قضات دادسرا در مورد مبارزه با مواد مخدر راهکارهایی پیشنهاد کردند.
نشست دادستان عمومی و انقلاب تهران با معاونان دادستان و سرپرستان دادسراها و قضات دادسرای مواد مخدر تهران و رئیس پلیس مواد مخدر نیروی انتظامی روز گذشته(یکشنبه) برگزار شد.آزمون آزمایشی وکالت ، آزمون طبقه بندی وکالت ، آزمون آزمایشی وکالت ۹۵، آزمون طبقه بندی وکالت ۹۵٬ آزمون قضاوت٬ آزمون وکالت٬ تکمیل ظرفیت٬ دوره آمادگی قضاوت٬ دوره آمادگی قضاوت ۹۵٬ دوره آمادگی وکالت٬ دوره آمادگی وکالت ۹۵٬ سردفتری٬ قانون مجازات اسلامی٬ قضاوت ۹۵٬ کارشناسی ارشد٬کلاس آمادگی آزمون قضاوت٬ کلاس آمادگی آزمون وکالت٬ کلاس آمادگی وکالت ۹۵٬ کلاسهای آمادگی وکالت٬ منابع آزمون سردفتری٬ منابع آزمون قضاوت

نظرات کاربران

تعداد نظرات ۰

ارسال نظر

مطالب شابه مطلب فوق

   افتخار آفرینان در آزمون وکالت 96

    

   خبر رسان تلگرامی

    

   زمان شما تا شروع آزمون؟

   !

   کارنامه افتخار آفرینان آزمون وکالت 94

    

   آخرین اخبار و اطلاعیه های حقوقی در تلگرام شما…

    

   آزمون اینترنتی

    

   مصاحبه با افتخار آفرینان گروه آموزشی

    

   محاسبه درصد

        

   ©

   هشدار حقوق مولف:

   باز نشر مطالب سایت دادآزمون

   فقط با ذکر منبع با عنوان « دادآزمون » و

   لینک به نشانی www.dadazmoon.ir

   مجاز می باشد